Románia a VK-döntőben

2009. szeptember 26. 14:44 © handball.hu

Elérkeztünk a 2009-es Világkupa elődöntőihez, ahol az első csatát Romániával szemben Németország vívta. A vb-bronz védői alig húsz percig tudtak csak érdemben ellenfelei lenni Voina csapatának, így utóbbiak játszhatnak a VK-győzelemért.

Piros lap: Althaus (3x2 p.)

A német válogatott hiába szenvedett el emberelőnyben egy 0-2-s szériát, a hetedik percre Loerper és Krause jóvoltából 3-4-es vezetésre tett szert. A germán kapuban alapjáraton Woltering állt, míg a büntetőkre beérkező Englert a rá bízott rövid másodpercekben állt helyt. A románok a védelmükben rendszerint előszeretettel biztosítottak helyet a befelé induló ellenfélnek, de 4-6 után Vadineanu és Stanca találataival máris fordult a kocka (18. perc: 7-6).

Ennek a lélektani plusznak a megtartásáért aztán mindent el is tettek. A 25. percben Althaus már a második kétperces kiállítását kapta, amivel nehéz helyzet elé állította szövetségi kapitányát. Keleti szomszédunk távolabbi, bátor kísérletei és betörései által növelni tudta az előnyét (13-9), és a szünet kezdetére ezt még tovább toldotta (félidőben: 15-10).

Stanca és Manea villanásaival Románia igyekezett ott folytatni, ahol a pauza előtt abbahagyta, míg a német esélyekért a lipcsei Susann Müller küzdött leginkább (38. perc: 20-14). 23-16-ot követően a németek Kethorn és Beier góljaival közelebb férkőztek, majd labdát szereztek, és ziccert is hárítottak, de támadásban nem jött ki az utóbbi két helyzet, így ellenfelüknek továbbra sem kellett nagyon aggódni.

Pláne hogy Ardean Elisei is igencsak megmutatta klasszisát, a kapus Ungureanu pedig végig állta a sarat. Három perccel a vége előtt, 28-23-nál az Osmann-lányok megint megnyitották a védelmüket, de ez nem volt összefüggésben a jobb helyzetkihasználásukkal, és a saját funkciójába vetett reményeket sem váltotta be. Althaus megkapta harmadik kétperces kiállítását, Románia pedig megváltotta jegyét a döntőbe. Végeredmény: 30-24.