Délután visszavágott a Hunnia

2009. augusztus 27. 17:45

A felkészülés finiséhez érkezve az utolsó edzőmérkőzéseit játszotta csütörtökön a Siófok KC. A délelőtti meccsen négygólos hazai, a délutáni találkozón ötgólos Hunnia-siker született.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc
A kezdés előtt a siófokiak nyugtázhatták, hogy az összes sérültjük rendbe jött, s valamennyien Varga József rendelkezésére állnak. NBI-es keretükből csak Hrankai Regina hiányzott a délelőtti összecsapáson.

Komoly küzdelem vette kezdetét az első percektől kezdve, egy gyors gólváltást követően (1-1) mintegy öt perc erejéig egyik hálóba sem került labda, majd Csuka Alexandra találatával vezetéshez jutott a hazai csapat, mely után fokozatosan, egyre nagyobb mértékben hízott a balatoni előny (13-4). Úgy tűnt, a fővárosiak leblokkoltak egy kicsit, ebből (is) adódóan Varga Márta időt kért, ami után zsinórban négy Hunnia-gól született, siófoki válasz nélkül (13-8). A játékrész hajrája valamivel kiegyenlítettebb játékot hozott, végül 18-11-es SKC-előnyt könyvelhettek el harminc perc kézilabda után.

Varga József a szünetben megkeverte a kártyákat, az első félidei csapatból csak Szepesi Ivett maradt a pályán, igaz ő sem sokáig, ugyanis a 33. percben bokasérülés miatt nem tudta folytatni a játékot. Az említett változások a siófokiakat zavarták meg, hiszen a vendégek tíz perc leforgása alatt majdhogynem teljesen ledolgozták a hátrányukat (22-20), de végülis teljesen nem sikerült, mert Valovicsék "összekapták" magukat, így ebből, valamint az okos kézilabdázásnak köszönhetően 31-27-es győzelemnek örülhetett a hazai publikum.

A délutáni mérkőzésen
Siófok KC - Hunnia KSK 21-26 (12-14)

A handball.hu érdeklődésére így értékelte a nap történéseit Varga Márta vezetőedző:

"Az első meccs első félidejében borzasztóan védekeztünk, nem vállaltuk fel az ütközéseket, döcögött a lerohanásunk is. A felállt fal ellen az első félidő második szakaszában kezdtünk el jól játszani. A második játékrészben a nyitott védekezést alkalmaztunk, ezért feljavultunk, ami a szerzett labdákat, lerohanásokat illeti. A felállt fal ellen továbbra is jól muzsikáltunk, a balszélen Hodosi Eszter villogott, de már kevésnek bizonyult az idő ahhoz, hogy szorossá tegyük az eredményt. Mindkét kapusunk egy-egy félidőt kapott, ezalatt inkább átlövéseket fogtak. Kicsit soknak tartottam a lerohanásgólokat, amiket kaptunk. A technikai hibák számával nem voltam elégedett.

A délutáni találkozót más szemléletben kezdtük: a védelemben az első perctől kedve már-már férfiasan kemény ütközéseket vállaltunk fel, támadásban viszont a lerohanás nem nagyon ment, mert a Siófok jól rendeződött vissza. A betörésekkel és a szélsőjátékkal azonban nem volt gond. A második meccsen összességében az jelentette a különbséget, hogy majdnem tökéletesen működött a védők és kapus közötti kapcsolat. Mindössze három átlövésgólt kaptunk, tizet pedig védtek a kapusaink. A tökéletes visszazárásunknak köszönhetően egy lerohanágólt sem kaptunk, a Siófok pedig kicsit talán jobban elfáradt, mint mi."