Vácon a Hypo a kupagyőztes

2009. augusztus 9. 15:38 © handball.hu

A Dunakanyar-kupa utolsó fordulójának első mérkőzésén eldőlt, hogy a Hypo nyerte a trófeát, miután szinte végig szoros küzdelemben, egy góllal nyert a Podravka ellen.

Nascimento 13 gólt szerzett
Dunakanyar-kupa, Vác, 3. forduló

RK Podravka VegetaHypo NÖ 30-31 (17-18)
Városi Sportcsarnok, 150 néző
Vezette: Bonifert, Oláh
A Podravka góllövői: Penezić 10(3), Zebić 8, Tatari 7, Petković 3(2), Gaće 1, A. Franjić 1. Edző: Zdravko Zovko.
A Hypo góllövői: Nascimento 13(3), Limal 6, Oh 4, Piedade 3, Kirsner 2, Moraes 2, Mesquita 1. Edző: Gunnar Prokop.
Kiállítások: 6 perc; 8 perc
Hétméteresek: 7/5; 3/3

Hiába vezetett az első félidő első felében szinte végig a Hypo, negyed óra elteltével kiegyenlített a Podravka. Sőt, a következő tíz percben az összeszokottabb Podravka két góllal elhúzott, Gunnar Prokop azonban időt kért, és megpróbált rendet tenni a fejekben. Ennek az lett az eredménye, hogy csökkent a különbség, a Hypo kapujában pedig Szanko mutatta meg, mit tud. Zdravko Zovko a 28. perc elején kérte ki idejét, hogy megállítsa a tanácstalanságot, ám Szanko tovább villogott. Nascimento a 29. percben kiegyenlített, majd a félidő végét jelző dudaszó előtt belőtte a vezető gólt (17-18).

Nascimento már a második játékrész elején túllépte tizedik találatát, és segítségével az osztrák csapat növelte a különbséget: újabb tíz perc után már öt góllal vezettek (20-25). Úgy tűnt, a Podravka fel tud állni, ahogyan megakadályozta ellenfelét abban, hogy sikeres legyen, ám a támadásai továbbra sem voltak sikeresek. Az ekkor négy brazillal – Nascimentóval, Moraes-szel, Piedadéval és Mesquitával – felálló Hypo pedig hatra növelte előnyét újabb góljaival (22-28).

Zovko edző időkérése segítségével négy gólra feljött a Podravka, majd az osztrákok kettős hátránya által kettő lett a különbség, mikor már csak öt perc volt hátra a sorsdöntő találkozóból (27-29). A hátralévő időben először Penezić értékesítette a büntetőt, majd Limal talált be a kapuba, Tatari pedig két találatával kiegyenlített (30-30). Oh bevarázsolta a labdát Žderić kapujába, Szanko pedig védte Penezić újabb büntetőjét, így a Hypo nyerte a mérkőzést és a Dunakanyar-kupát is. Végeredmény: 30-31.

A gólkirálynő: Alexandra do Nascimento (Hypo – 32 gól)
A legjobb kapus: Ivana Jelčić (Podravka)
A torna legjobb játékosa: Oh Szeong Ok (Hypo)