Botrány után itt az All Star

2009. június 2. 0:49 © handball.hu

Az orosz bajnokság vége forró hangulatúra sikeredett, majd ezután megválasztották a különböző posztok legjobbjait. Az All Star-csapatba négy zvezdás került, köztük a kapus Inna Szuszlina.

Az orosz bajnoki döntő vasárnapi, harmadik mérkőzésén valószínűleg világcsúcs született, mikor a hazaiak hét kétperces büntetést, egy piroslapot és egy kizárást gyűjtöttek be, a másik oldalon pedig még vaskosabbak ezek a számok: tizenkét kiállítás, két piroslap és egy kizárás. Mindez nem véletlen, hiszen Poljenova már az első félidő végén feldúltan ment le a pályáról, miután Kocsetova ellökéséért piros lappal jutalmazta a Polagyenko-Cserneva kettős. Meg is kapták a magukét a nagytermetű átlövőtől, igaz, ekkor már 7-1 volt a kiállítások aránya a Zvezda javára.

A mérkőzés második félidejének utolsó percében aztán csattantak a pofonok, hullottak a hajszálak, botrányba fulladt a találkozó, amelyet a hangosbeszélő egy egyszerű „Bajnokok vagyunk!”-kiáltással feledtetett a szépszámú volgográdi nézősereggel. A döntőről készült rövid, angol nyelvű videóriport ezen a linken tekinthető meg.

Szép emlékekkel is hazatérhetett néhány Zvezda-játékos, hiszen – ahogyan minden szezon végén, – idén is megválasztották a bajnokság All Star-csapatát. Négyen „megvédték” címüket; Dmitrijeva, Posztnova, Poltorackaja és Kocsetova a tavalyi szezon után idén bekerültek a legjobbak közé.