Magabiztos vásárhelyi siker

2009. április 25. 18:49

Két meccsel folytatódott a rájátszás az alsó- illetve középső házban. Az 5-8. helyért folyó csata újabb mérkőzésén a Vásárhely kilenc góllal verte a Nyíradonyt, míg az alsóházban a Kiskunhalas egy góllal nyert a Pécs otthonában.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc
Az 5-8. helyért megrendezett rájátszás első hazai meccsén a Nyíradonyt fogadta az ASA-Consolis HNKC csapata, amely számára csak a győzelem lehetett elfogadható az ötödik helyért folyó versenyfutásban. A találkozó érdekessége az volt, hogy a most még Nyíradonyban szereplő Sopronyi Anett és Király Annamária a következő szezontól már Vásárhelyen játszik, így ők jövőbeli munkaadójuk ellen bizonyíthattak.

Óvatosan kezdtek a csapatok, mindkét oldalon egyaránt megvoltak a lehetőségek, így nagyobb különbség nem alakult ki az első tíz percben. Meglepően sok volt a bizonytalanság mindkét oldalon, felállt fal ellen nem találták az ellenszert az együttesek, a vendégeknek pedig a remekül védő Abramovics is sok gondot okozott. Hát még Koroknai, aki negyed óra alatt dobott három találatával meglökte a HNKC szekerét, így a félidő felénél először vezetett kettővel a Vásárhely. Ekkor kért időt Köstner Vilmos, ám az edzői szavak nem használtak a Nyíradonynak, Gerstmár a sokadik indulásgólból 9-6-ra alakította az eredményt.

Ez az előny lélektanilag is jól hatott a hazai csapatra, nem hagyták, hogy a Nyíradony közelebb lopódzzon, és folyamatosan növelve a különbséget a félidőre már hat volt a vásárhelyiek fórja. Nagy szerepe volt ebben a jól védő Abramovicsnak, és az egyaránt 4-4 gólt elérő Koroknainak és Wolfnak, valamint annak, hogy a vendégeknél a gólkirály-jelölt Sopronyi csak egyszer talált be.

A második játékrész a szünetben beállt Busi gyors góljával indult, majd némi unalommal folytatódott, de a HNKC továbbra is a kezében tartotta a meccset. Ahogy az első harminc percben, most is féltávnál indult be a vásárhelyi gólgyártás, sorrendben Lovász, Jókai, Nagy Ivett majd Koroknai volt eredményes, így tíz perccel a vége előtt kilencgólosra hízott a különbség (24-15). A hajrában már sok érdekes nem történt, így végül egy sima meccsen tartotta otthon a két pontot a Vásárhely. Folytatás csütörtökön 18 órától, hazai pályán a Fehérép Alcoa ellen, ahol a két pont megszerzése sorsdöntő lehet az ötödik helyért folyó harcban.

Farkas József: – Jól indultunk a nagy sorozatban.
Köstner Vilmos: – Ez nem NB I.

Forrás: hnkc.eu

NB I., rájátszás a 9-12. helyért, II. forduló

Pikker-PTE-PEAC - Kiskunhalas NKSE-Bravotel 24-25 (12-12)
Pécs, Lauber Dezső Városi Sportcsarnok, 100 néző
Játékvezetők: Árokszállási, Janáky
A Pikker-PTE-PEAC gólszerzői: Vasas Edina 9(5), Gráner Beáta 9(1), Székely Katalin 3, Darányi Dóra 1, Horváth Petra 1, Weitner Nóra 1
A Kiskunhalas NKSE-Bravotel gólszerzői: Valovics Nóra 5, Rábai Edina 5, Sterbik Andrea 4, Tóth Zsuzsanna 4(3), Kósa Anikó 3, Szarka Adrienn 2, Virág Erika 1, Sipos Krisztina 1
Kiállítások: 4 ill. 6 perc
Hétméteresek: 9/6 ill. 5/3