A Nyíradony a nyolcadik

2009. március 26. 18:40

Sikerült a rájátszás „középsőházába” jutnia a Tajtavill-Nyíradony csapatának, miután az alapszakasz utolsó, mindent eldöntő mérkőzésén legyőzte a Váci NKSE együttesét.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 4 perc
A jelenleg tizedik helyen álló Kiskunhalas a Győr elleni esetleges győzelmével pontszámban még utolérheti a nyírségieket, ám a két csapat egymás elleni eredménye (26-17 Nyíradonyban, 31-24 Kiskunhalason) Köstner Vilmos együttesének kedvez.

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött: a szerdán éjjel elhunyt válogatott jégkorongozóra, ifjabb Ocskay Gáborra emlékeztek a játékosok, a szakvezetők, valamint a közönség. Utóbbi a meccs tétje ellenére nem volt nagyszámú: talán a hétköznapi időpont miatt látogattak ki a szokásosnál kevesebben a találkozóra.

A hazaiak jól kezdték a mérkőzést, s az elején gyorsan magukhoz ragadták a vezetést. A váciak mestere, Nyári József már a tizenegyedik percben időt kért, ám a rövid tanácskozás nem sokat segített: egyre jobban elhúzott a Tajtavill, a huszonkettedik percben már hétgólos volt az előnye. Pedig olykor-olykor a nyíradonyi lányok is idegesnek tűntek, az első három büntetőjüket például három különböző játékos hagyta ki... Később azonban belelendültek, Sopronyi ezúttal is különösen gólerősnek bizonyult, de Pádár Margit és Szamosi Anita is rendre betalált, Kudor Kitti pedig gyors indításokból volt eredményes. A félidőben 18–11-re vezettek Király Annamáriáék.

A második játékrészre összekapta magát a Vác, Orbán Adrienn szélről szerzett találataival, Veszeli heteseivel és átlövéseivel, továbbá a beállós, Ábrahám kiváló játékával közelebb zárkóztak, tíz perc alatt három gólra apasztva hátrányukat. A nyíradonyi lányok azonban nem hagyták elúszni az előnyt, rákapcsoltak, és újra hétgólosra növelték a különbséget. A vendégek nem adták fel, küzdöttek, de hiába: a Tajtavill a meccs végét jelző dudaszóra meg tudott őrizni négy gól fórt, így megérdemelten kaptak vastapsot a találkozó végén felállva ünneplő nézőktől.

Köstner Vilmos: Az első félidei kiváló játékunk eldöntötte a két pont sorsát. Úgy érzem, megérdemelten kerültünk a magyar bajnokság középmezőnyébe.
Nyári József: Az első félidőben kosárlabda-védekezést mutattunk be, kevés faulttal. A második félidőben már azt játszottuk, amit tudtunk, de nagy volt a hátrány. Gratulálok a Nyíradonynak és külön a szurkolóknak is!