Nyert a Viborg, jön a Hypo

2009. március 21. 16:59 © handball.hu

A Hypo lesz a Győri ETO ellenfele a Bajnokok Ligája elődöntőjében, mivel két góllal győzött a Viborg, és jobb gólkülönbségének köszönhetően lett csoportelső a dán együttes.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 10 perc
Az első félidő végig kiélezett küzdelmet hozott. Először a hazaiak szerezték meg a vezetést, majd a 13. percben Kirsner egyetlen találatával először állt jobban a Hypo (6-7). A 20. percben aztán Skov szépített, majd Vărzaru egyenlített, és Németh András időkérése sem hozta meg gyümölcsét: a szélső Fisker talált újra a hálóba, és ezzel vette vissza a vezetést a Viborg (12-11). Úgy tűnt, Jurackék magukra találtak, ám az első félidő utolsó perceiben két, Nascimento által szerzett büntetőgóllal egyenlített a Hypo (14-14).

A második játékrész első perceiben Piedade vette át az irányítást, három góllal "debütált" a meccsen, de egy négyperces rövidzárlat elég volt ahhoz, hogy a hazaiak Zsaj találatával feljöjjenek (19-19), majd két perc múlva előbb Mikkelsen egyenlített, majd Kristine Lunde újra vezetést érő gólt szerzett (21-20). Jurackék ekkor megtáltosodtak, háromgólos vezetést szereztek, majd az 51. percben Mjoung zárkóztatta fel csapatát (26-25). Jurack és Althaus újabb gólja után Németh András elmondta, hogy tartsák a két gólt.

Ez nem volt elég a végén, ugyanis a Bajnokok Ligája-kiírás 37. oldalán található információ szerint két azonos pontszámmal álló csapatok között az összgólkülönbség számít, amely így a Viborgot hozta ki csoportelsőnek (+30 gól) a Hypóval szemben (+29).