Ismételten magyar kupagyőzelem

2009. március 6. 17:32 © handball.hu

Az idei első Pannon-kupa zárómérkőzésén a magyar válogatott Miskolcon lépett pályára az addig szintén egy győzelemmel álló svédek ellen. Válogatottunk ugyan nagy csatában, de itthon tartotta a trófeát.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc
Szívós játékkal nyitottak a svédek ellenünk, és hiába alakítottak ki lányaink kétgólos előnyöket, az ellenfél a 11. percben Torstenson dupláját követően 5-6-ra átvette a vezetést. Egy nagy lendület kellett, valamint Szamoránsky és Görbicz, és már át is fordult az állás (7-6). Igazán lendületes mérkőzés volt kialakulóban, ami magával hozta a rossz passzok és elsietett helyzetek gyakoribbá válását. A második tízperc vége úgyszintén Torstenson találatával zárult, és az eredményjelző ekkor is egált mutatott, s az előzővel megegyező módon ezt is az ő újabb gólja követte (11-12).

A két, az eredményen legkevésbé meglepődő játékosunk, Görbicz és Vérten jóvoltából viszont ideiglenesen visszaállt a rend. A svédek távoli lövésekből és lerohanásból is betaláltak, a védelmüket pedig nagyon összeszedték, és ez biztos alapot adott az indításokhoz (27. perc: 14-15). Az utolsó skandináv támadást a Herrt cserélő Pastrovics hárította, így a csapatok egálból várhatták a folytatást. Félidőben: 16-16.

A számos baki mellett nagy szükség volt a szünet után visszaállt Herr védéseire, mert az eszement kapkodás könnyen ellenünk sülhetett volna el. A nagy tempó és a kiélezett helyzet eddig nem adott lehetőséget az újoncok pályára lépésére, majd Cifra nyitotta volna a sort, akit rövid idő után két percre a kispadra küldtek Herczegék.

Johanna Ahlm kaputól távol tartására nem jött a megoldás, de társain egyre gyakrabban mutatkoztak a fáradtság jelei (43. perc: 25-21). A biztos(abb) előny tudatában pedig jöhettek az eddig a mai napon játéklehetőséghez nem jutó lányok. Svédország válogatottja mindent elkövetett annak érdekében, hogy ne csússzon bele egy csúfos vereségbe, és a már hatgólos hátrányuk háromra dolgozásában nagy szerep jutott a jobbszélső Nathalie Hagmannak (58. perc: 30-28). A záró svéd támadást Herr kivédte, a reklamáló szövetségi kapitányuk a lelátóra kényszerült, csapatának pedig meg kellett elégednie a torna második helyével. Végeredmény: 31-29.