Az oroszoknak csillog a bronz

2008. december 14. 13:41 © handball.hu

Valószínűleg Oroszország sem számított arra, hogy a bronzmeccsen az ellenfele, Németország a vezéregyénisége nélkül száll harcba az éremért. A csúnyán elrontott elődöntő után sikerült a megújulás az oroszoknak, és simán átsétáltak a Jurack nélküli németeken.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc
A bronzmeccs kimaradói: Alexandra Krannyik, Viktorija Zsilinszkajtye (RUS), illetve Grit Jurack és Jana Krause.

A két csapat legutóbb mindössze pár nappal ezelőtt, ugyanezen a helyen harcolt még egymással a II. középdöntő-csoport első helyéért, most pedig a torna harmadik helye a tét. A csütörtöki összecsapást végül 22-27-re a németek nyerték, akkor két kapus nyújtotta a legjobb teljesítményt, Szedojkina és Woltering.

A szombati elődöntőnél jóval gólgazdagabb találkozónak nézhettünk elébe az első öt percben mutatott játék alapján, amikorra 3-5-re vezettek a németek, ebből hármat Melbecknek köszönhetően. Az orosz kapuból Szuszlinát le is parancsolta Trefilov mester, és imádkozhatott Szedojkina jó formájáért, miközben társai megfordították az állást (7-5). Habár Krause és Wörz nem találták a lövőkezüket, csapatukban akadtak, akik az összehalászott kipattanókkal egyelőre a túlélést biztosították.

Poltorackaja szórta befelé a hétmétereseket, Kmirováék pedig bátran vállalták a többi feladatot (18. perc: 12-8), és amint látták, hogy megy a szekér, az önbizalmukat is visszakapták. Egy újabb határozott rohammal pedig Poltorackaja, Levina és Petrova nyomatékosította a különbséget (24. perc: 16-8). A németek kezdtek úgy járni, mint az elődöntőben az oroszok: hosszú percekig képtelenek voltak megtörni a gólcsendjüket, és ez nem csak Jurack hiánya miatt volt, és az Englertet váltó Woltering is megtett minden tőle telhetőt. Az utolsó két és fél percben ugyan Melbeck, Wörz és Walzik javítottak csapatuk mutatóin, de a 17-11-es félidei állás a játékképpel együtt nem kecsegtetett túl sok jóval számukra a folytatásra nézve.

Az első játékrészben a lecserélt kapusok közül Szuszlina 0 (3/0), míg Englert 13%-os (15/2) átlaggal rendelkezett, miközben a frissítés érzehetően jól jött az együtteseknek, hiszen Szedojkina 43 (14/6), Woltering pedig 60%-ot (10/6) ért el.

Az oroszok a biztos vezetés tudatában nyugodtabban léptek pályára a szünet után. A német csapat a védelme szigorításával egy kis ideig vissza tuta vona hozni az esélyeket (19-15), de csakúgy, mint a spanyolok ellen, és itt, az első félidőben, most is túl sok ziccert hagytak elúszni. A megszerzett labdákkal sokszor ész nélkül rohantak az üldözőik elől az orosz kapu felé, és a lendületük a célzás rovására ment, ám akadtak példák az olyan kisiskolás hibákra is, mit hogy a passzokkal nem érezték egymást.

Innen pedig már nem lehetett visszaút. Az oroszok szépen megrázták magukat a tegnapi sokkot követően, és ha már az arany megszerzésének lehetőségéről ezúttal lecsúsztak, magabiztosan behúzták a bronzot érő harmadik helyet.

A mérkőzés legjobbjai:
Irina Poltorackaja (RUS)
Stefanie Melbeck (GER)

Jevgenyij Trefilov: Gratulálok a csapatomnak a bronzéremhez. Sok helyen változattunk a keretünkön, s örömmel láttam, hogy ma a fiatalok is nemzetközi szinten bizonyítottak, Kmirovára különösen büszke vagyok. Nagy meglepetés a spanyolok fináléba kerülése.

Jelena Poljanova: Köszönöm Németországnak, hogy megkönnyítették a dolgunkat.

Tatjana Kmirova: Az előző meccsen, amikor kikaptunk a németektől, akkor ellenfelünk sokkal nagyobb játékerőt képviselt, most azonban könnyebb dolgunk volt.

Armin Emrich: Gratulálok Trefilov úr csapatához, amely megfiatalítva is érmet tudott szerezni. Mindent megpróbáltunk megtenni csapatként, habár a szálakat összefogó ember, Grit Jurack hiányzott. Túlságosan is görcsösen akartunk nyerni, mint ahogy az egész tornán. Ebből fakadóan is rengeteg technikai hibát vétettünk, az oroszok pedig egyszerűen szárnyaltak ellenünk. A rossz első félidő után a szünet alatt próbáltam erőt adni a lányoknak, hogy kicsit megújultan talán felszabadultabban tudnak játszani a folytatásban. Egy ideig a védelmünk koncentrálásával ez jól is ment, de még mindig túl sok helyzetünk maradt ki. Woltering pedig egymaga tehetetlen volt.

Clara Woltering: Csalódott vagyok, mert az elődöntő-beli vereség után ezúttal mindenképpen szerettünk volna nyerni. Próbáltuk a második félidőben ismét nyitottá tenni a versenyt, de ennyi hibával ez nem ment. Csak azt tudom ismételgetni, hogy ez egy nagy csalódás számomra.

Stefanie Melbeck: A tegnapi, spanyolok elleni vereség után ma túlságosan is elaludtuk az első félidőt. Clara segítségével azután megpróbáltuk behozni a hátrányunkat, de a jól játszó oroszok ellen ez lehetetlen volt.