Románia a TOP 5-ben

2008. december 13. 11:14 © handball.hu

A román válogatott a Pannon-kupán a magyarok mögött második helyen végző Horvátországgal csatázott a torna ötödik helyéért, melyet végül hosszabbítás útján, ellenfelét három góllal legyőzve szerzett meg.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc
A találkozó kimaradói: Ramona Maier, Paula Ungureanu (ROU), illetve Miranda Tatari és Ivana Jelcic.

A horvátok határozott védekezéssel nyitották a meccset, mellyel kezdetben nehezen birkóztak meg a románok. Ellenfelükön nagyobb volt a nyomás, hiszen érezhető volt, hogy akár egy kimaradt helyzet sem marad a túloldalon megtorlatlanul. A csak támadásban bent lévő Geiger váratlan villanásokkal operált, miközben a horvátokat még a kapufa sem segítette (14. perc: 9-6).

Románia csapatában szinte folyamatosan ápolásra szorult valaki, állandó munkát biztosítva az orvosnak, gyúrónak, ennek ellenére a 23. perc végére háromgólos előnyre tett szert (14-11). Lovrics góljaival ismét közelebb kerültek a horvátok a hőn áhított célhoz (15-14), majd alig több, mint egy perccel a vége előtt Lidija Horvat egyenlített, amire Geiger és Amarei válaszolt. Félidőben: 17-15.

A horvátok nem adták fel a harcot, folyamatosan ott lihegtek a románok nyakában, mígnem a 42. percben Nikica Pusics egálra alakította az állást (20-20), és hat perc múlva Anita Gace találatával a vezetést is megszerezték (22-23). A mérkőzés végére maradt tehát az ötödik hely sorsának eldöntése.

A mindkét csapatnál fáradt játékosok az utolsó erejüket összeszedve harcoltak, és alig több, mint három perccel a vége előtt még egyenlő volt az állás (28-28), mikor is jött Dinu, és az a fránya kapufa. 29-29-nél, 20 másodpercük maradt a román támadásra, mely gólig nem jutott, így hosszabbítás következett.

Az ügyeletes horvát helyzetértékesítőnek Penezics és Arszlanagics avanzsálódott, míg a másik együttesben Lungu, Fiera, Ardean-Eisei és Neagu is feliratkozott a sorba. Az első öt percet követően: 34-32.

Arszlanagics találata indította a második ötpercet, utána viszont hiába szerezték meg a horvátok a labdát a román támadásnál, gól nem született belőle. Az eddig is gyakori ápolások tovább sokasodtak, és ezúttal Maneáé tartott legtovább. Lungu belőtte a büntetőt, és az utolsó másodpercekben még egyet is bepréseltek Grubisics kapujába, így Románia szerezte meg az ötödik helyet.