Ennyi volt

2008. december 11. 15:00 © handball.hu

A magyar válogatott számára az utolsó középdöntő fordulóban, a spanyolok ellen egyedül a győzelem lett volna elfogadható, és még azzal sem biztos, hogy bebiztosították volna a továbbjutásukat, de ezúttal is vereséget szenvedett, így nem maradt kérdés.

Piros lap: Aguilar
A találkozó távolmaradói: Herr Orsolya, Tomori Zsuzsanna, illetve Nuria Benzal és Elisabet Chavez.

A mérkőzés előtt a spanyol válogatott szövetségi kapitányát, Jorge Duenast szólaltatta meg a handball.hu egy kis esélylatolgatásra:

"Nagyon fontos lesz számunkra a magyarok elleni találkozó, ahol győzelem esetén megmarad az esélyünk a továbbjutásra. Először is nyernünk kell, aztán várni a csoportunk többi eredményét. A magyarok legfőképpen védekezésben és a kapusposzton erősek. A támadás pedig Görbicz köré öszpontosul, minden tőle függ, így őt mindenképpen meg kell állítanunk. Igen rapszodikus teljesítményt mutattunk eddig az Európa-bajnokságon, a norvégokkal döntetlent játszottunk, a románokat pedig megvertük, ugyanakkor voltak rossz meccseink is.

Ennek szerintem az az oka, hogy a rutinos játékosok mellett sok fiatal is szerepel a keretben. Magyarország ellen minden azok múlik majd, hogy mentálisan rendben lesznek-e a lányaink. Egyébként maradéktalanul elégedett vagyok az eddigi teljesítményünkkel: napról-napra újabb célokat tűztünk ki magunk elé, és azokat teljesíteni is tudtuk. Ha valami igazán kiugró helyezést szeretnénk elérni, muszáj lesz nyernünk a magyarok ellen."

Tomori kimaradása egészen biztosan meglepte a spanyolokat, a külföldi újságírók is sorra ennek miértjéről kérdezősködtek. A csapat viszont nélküle is tette a dolgát, és egy 5-1-es szériával nyitva megadta az alaphangulatot. Habár a 8-6-os állásról jó ideig úgy látszott, egyik irányba sem lesz elmozdulás, mégis megtörtént. A spanyol együttesnél lerohanásos gólszerzést érvénytelenítettek a szlovák bírók, míg nálunk az épphogy csak egy büntető erejéig beálló Pastrovics tette jól a dolgát.

A csarnok kétfőnyi magyar szurkolótáborát hangban támogatta a román újságírószekció, amely fennhangon lelkesedett minden egyes Görbicz- vagy Vérten-gólért. A 27. percben az addigi 11-9-es állásról az időkérés segítségével sem sikerült egyik csapatnak sem átlendülni, de a végén Bulath hozta a megldás kulcsát. Az utolsó előtti percben egy papírrepülő pályára szállása miatt majdnem megállításra került a mérkőzés, de szerencsére ezt a hatalmas akadályt időben elhárították a zsűriasztalnál. A 12-10-es félidei eredmény bizakodásra adhatott okot a folytatásra.

A szünetről visszatérve Mangue és társai kevesebb, mint két perc alatt kiegyenlítettek, és Martin lövése is csak a szerencsének köszönhető, hogy a kapufán landolt. Pinedo viszont a 35. percben alakulata javára fordított (13-14). Ezután elkeseredett küzdelem indult a pontokért. A spanyolok, akik Görbiczet igyekeztek likvidálni a támadásokból, 15-17-re, majd 17-20-ra vezettek már ellenünk, ám ekkor jött Szamoránsky, Kovacsicz és Vérten (53. perc: 20-20).

Közben Pálinger és Pastrovics helyet cseréltek, és utóbbira hárult a maradék teher. A 28. percben Kovacsicz egyenlítésének kellett örülnünk, de nem sokáig, mert Jessica Alonso jóvoltából újra az ellenfélnek kedvezett az állás. A támdásunkat kivédekezték, és egy érvényes spanyol gól hiúsult meg a rossz ritmusú időkérés miatt, de Mangue az utolsó támadásukat belőtte. Aguilar piroslapot kapott a középkezdés elvégzésének akadályozásáért, ez azonban már nem zavarta a 21-23-ra minket legyőző Spanyolországot.

A magyar válogatott így két győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel zárta a 2008-as Európa-bajnokságot. A végső helyezés sorsa a további középdöntő-mérkőzések függvénye.