Az ukránok nyertek

2008. december 11. 18:10 © handball.hu

Az I. középdöntő-csoport utolsó előtti mérkőzésén Dánia Ukrajnával játszott, vagyis a mérkőzésen látottak alapján ez inkább pont fordítva volt igaz...

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc
A találkozón nem szerepelt a játékoslistán Susan Thorsgaard, Lotte Griegel (DEN), továbbá Rehina Simkutye és Viktorija Tyimosenkova (UKR).

Az ukránok már a mérkőzés elején elhúztak ellenfüktől, az 5-7-es állást a félidő közepére 9-13-as követte, a dánokban Laerke Moeller és Rikke Skov tartotta a frontot. Ezután azonban egy közel tízperces gólcsend következett, miközben a túloldalon Sejenko és csapattársai ötször villantak, és ezzel a 24. percre már nyolcra nőtt az ukrán előny (10-18), melyből a szünetig mindössze kettőt tudtak a skandinávok lefaragni.

A következő játékrész elején még tartott szomszédunk lelkesedése, de a szufla fogyásával megegyezően csökkent a dán hátrány, mígnem a hajrára már némi izgalom is került a látottakba. Két perccel a vége előtt már mindössze három gól volt az ukrán fór (25-28), de a hátralevő idő rövidsége miatt ez a két pont megtartásához elég volt (25-30).

A meccs legjobbjai:
Laerke Moeller (DEN)
Irina Sejenko (UKR)

A két csapat ezzel búcsúzott az Európa-bajnokság további küzdelmeitől.

Leonyid Jevtusenko: Boldog vagyok, hogy megvertük Dániát, akiket az egyik legerősebb csapatnak tartok.

Irina Sejenko: Örülök a győzelemnek, és annak, hogy végre hazamehetünk (mosolyog).

Jan Pytlick: Nálunk jóval jobb és gyorsabb kézilabdát játszottak az ukránok, akik így megérdemelt győzelmet arattak.