Így kell nyerni

2008. december 8. 17:49 © handball.hu

A középdöntőkörbe harmadikként érkező Svédország a csoportelső német válogatott ellen kezdte meg a mérkőzések újabb sorozatát, ám érdemben nem tudott hozzászólni a meccs sorsának alakulásához.

Piros lap: Wörz
A svédeknél Jenny Wikensten és Petra Skogsberg, míg a németeknél Jana és Nadine Krause maradt távol a találkozótól.

Jelenlegi állapota szerint Nadine Krause a következő, fehéroroszok elleni találkozóra már hadba fogható lesz.

Finoman fogalmazva is erőteljesen bekezdtek az elődöntő kapuján kopogtató németek. Jurack triplája mellé szépen-sorban iratkoztak fel társai is a góllövőlistára, miközben az első svéd találatra a 15. percig (!) kellett várni, mikor is Islas Helgesson volt eredményes (1-9). Úgy látszott, csak a kezdettel akadtak nehézségek, hiszen az ezt követő periódust 5-1-re nyerték a skandinávok, de aztán jött Jurack, és rendezte a helyzetet.

A 27. percre aztán már négyre apadt a különbség, köszönhetően a svédek szívósságának, akik kitapasztalták az üresjáratokat a német védelemben, és onnantól előszeretettel arra utaztak (10-14). A félidő végére még járt egy Jurack-szabaddobás, aki a blokkolni kívánkozók fölött egy jó ritmusú dobással ellőtt, azonban a kapufát nem kalkulálta bele a számításba.

A második rajtot is gyengébben kapták el a skandinávok, hiszen az első tíz percben mindössze Boson és Torstenson talált Woltering kapujába. A kapaszkodást elindították, de annak intenzitása meg sem közelítette az első játékrészben látottakat. Jurack kilencedik góljával kereken tízre nőtt a két csapat közti különbség (15-25), ekkor Schefvert kapitány kikérte idejét, de foganatja annak sem lett.

Alig tíz perccel a vége előtt Nina Wörz durva szabálytalanságot követett el a kapura törő Johanna Ahlm-on, ezért azonnal piros lappal kizárásra került a játékból. Kiesése viszont már nem okozott különösebb nehézséget együttesének, aki biztos kézzel húzta be az újabb győzelmet (22-33).

A találkozó legjobbjai:
Theerese Islas Helgesson (SWE)
Grit Jurack (GER)

Ulf Schefvert: Gratulálok Németországnak, aki kitűnően játszott ma, és minden poszton fölénk nőtt. Ellenfelünk láthatóan nagy energiát fektet a védekezésbe, eddig nekünk sem volt sok bajunk vele, most viszont annál több. Meg kell ráznunk magunkat, fel kell állnunk a padlóról, és előre nézni. A lényeg, hogy csak magunkra koncentráljunk, és dobjunk be minden energiát.

Matilda Boson: Ohridból szép emlékekkel távoztunk. Remélem, hogy a következő szkopjei meccseinken nem fordul elő velünk olyan kihagyás, mint a németek ellen, akik nagyon jók voltak ma, és nem tudtuk megállítani őket.

Armin Emrich: Mindkét csapat kiválóan ismeri egymást, játékosaink közül sokan csapattársak is, vagy egymás ellen játszanak a dán bajnokágban, így nagy meglepetés nem érhetett minket. A felkészülés a meccsre így nem volt túl nehéz, az eredmény pedig azt jelzi, hogy jól is sikerült.

Grit Jurack: Nagyon boldog vagyok a győzelmünk miatt. A hullámzó első félidei játékunk után a második játékrésszel elégedettek lehetünk.