Megérkezett az első két pont

2008. december 4. 20:51 © handball.hu

A Németország elleni vereség emlékét a mai napon Horvátország ellen tompíthatta szép számú szurkolótáborában Macedónia. A csapat a meccs elejétől vezetve zsebelte be első pontjait.

Piros lap: Nikolics
Az összecsapásra a macedónoknál Dijana Naumoszka és Elena Gjorgjievszka, míg a horvátoknál Jelena Grubišić és Ivana Petković nem lett nevezve.

A napi program csúszása miatt ezúttal a játékosok bemutatása is elmaradt. Még a keddinél is nagyobb hangulat fogadta a macedón válogatottat. A horvát játékosok csoda, hogy meg nem süketültek ebben a parázs hangulatban, melyet igyekeztek kizárni a játék érdekében. A félidő derekára két-háromgólos macedón előny alakult ki, melyet szigorú védekezésükkel a szünetig meg is tudtak tartani.

Kresoja, Portjanko és Pecevszka jóvoltából villámgyorsan ötre nőtt a macedón előny (35. perc: 19-14), vagy a másik irányból fogalmazva tovább távolodtak a hovát győzelmi esélyek. Ezt láthatóan átérezték a Zovko-lányok, hiszen egyre görcsösebbé vált játékuk, és egyre öntudatlanabbá támadásaik. A 47. percben már 26-19-et mutatott az eredményjelző, és ezek után egy kisebb kiengedés is belefért (55. perc: 29-26). A végére még kapott Horvátország három büntető-lehetőséget, melyet Franić értékesített, de az utolsó támadásuknál Golubić szélről betörése a kapufán csattant, így Macedónia kétgólos győzelmet szerzett.

A mérkőzés legjobbja címet kapta:
Dragica Kresoja (MKD)
Dijana Golubić (CRO)

Zdravko Zovko: Ezúttal sokkal jobban kézilabdázott ellenfelünk, mint a németek ellen. A második félidőben ment el számunkra a mérkőzés, amelytől természetesen sokkal többet vártunk. Úgy vélem, jók az esélyeink a következő ellenfelünk, Németország ellen.

Miranda Tatari: Macedónia fantasztikusan kézilabdázott. Szerettünk volna nyerni ellenük, ahogyan a Pannon-kupán is, de ez sajnos nem jött össze. Nem dőlt el semmi, továbbra is minden nyitott a csoportban.

Vladimir Gligorov: A németek utáni vereség után hatalmas motivációval vetettük bele magunkat a mai mérkőzésbe, és jobb formát is mutattunk. Köszönettel tartozom a lányoknak a fantasztikus győzelemért. Dragica Kresoja titkos fegyverünk volt, s beállítása meg is hozta az eredményt: nagyszerűen dolgozott támadásban és a védelem oszlopos tagja volt. Nehéz volt a dolgunk, amikor Portjanko megkapta második kétpercet kiállítását, hiszen kockáztatnunk kellett, mert továbbra is szükség volt rá védelemben.

Dragica Kresoja: Köszönöm a társaimnak, hogy ilyen lelkesedéssel álltak a meccshez.