Sima győzelem Debrecenben

2008. november 2. 2:02

A KEK harmadik fordulójában a DVSC már az első mérkőzésen bebiztosította továbbjutását az olasz Bancole csapata ellen. Uhraková már a találkozó elején sérülést szenvedett.

Fotó: dvsckezilabda.hu Czeglédi Zsolt
Fotó: dvsckezilabda.hu
Czeglédi Zsolt
KEK, 3. forduló, 1. mérkőzés

DVSC-Aquaticum - Gruppo Squassabia Pallamano Bancole 44-26 (21-15)
Debrecen, 1100 néző
Vezette: Dimkova, Ljubenova (BUL)
DVSC: Pastrovics - Csáki 7, Sinkarenko 3, Uhráková, Szabó 4, Crap 7(2), Stuparičová 6. Cserék: Kiss (kapus), Soós 5, Hornyák 4, Bognár 2, Kazai 1, Szrnka 5(2)
Bancole: Bassi - Jacenko 6(4), de Sousa 5, Derepaško 3, Barani 1, Popescu 7, Bailoni 2. Cserék: Piergianni (kapus), Oliveri 1, Pagliei 1, Bongiovanni, Mazzini
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Az eredmény alakulása: 6. p.: 5-2, 11. p.: 7-5, 19. p.: 13-9, 24. p.: 17-13, 35. p.: 24-18, 41. p.: 28-23, 49. p.: 35-23, 54. p.: 38-25, 58. p.: 42-26

Viszonylag kevés néző látogatott ki a Hódosba. Ez az érdeklődés talán annak volt köszönhető, hogy az olasz női kézilabda nem képvisel komoly színvonalat.

Sajnos rosszul indult a mérkőzés, mert Lulu Uhráková az első percekben bokasérülést szenvedett és végleg le kellett cserélni a Loki kapitányát, aki éppen most gyógyult meg lázas betegségéből. A dolog (mint később kiderült) komolynak tűnik, a szlovák játékosra várhatóan hosszabb pihenő vár.

Nagy gólpárbajt hozott a találkozó első félideje. A már sokszor megcsodált debreceni védekezésnek nyomát sem láttuk, a gyengébb képességű olasz csapat könnyen szerzett találatokat. Bakó Botond többször is bosszús volt a látottak miatt. Joggal... Az elmúlt két alkalommal gyengébben muzsikáló Crap most sokkal jobb százalékkal lőtt kapura. Az első félidőben a vendégek trénere nem cserélt egyet sem. Ez a játékrész vége felé közeledve meg is látszott tanítványain, akik alig kaptak levegőt a nagy rohanásban.

A Loki ismét a negyvenedik perc környékén kezdett elszakadni ellenfelétől, addig csak felvillanásai voltak a lányoknak. A cserék erőtől duzzadva játszottak, lerohanták az olaszokat. A védekezésünk sokkal hatékonyabb lett, ami meg is hozta a várva várt különbséget.

A vasárnapi visszavágó előtt elmondhatjuk, hogy a Loki szinte biztosan továbbjut a párharcból. Csoda lenne, ha nem mi nyernénk a második csatát.

Forrás: dvsckezilabda.hu

A visszavágóra vasárnap 16 órakor kerül sor a Hódos Imre Rendezvénycsarnokban.