A hajrában nyert a Dunaferr

2008. október 29. 18:46

Az európai kupameccsek miatt újabb hétközi meccsekkel folytatódott az NB I. tizedik fordulója. A nem is olyan régen még „bajnoki döntőnek” számító Dunaferr NK - Budapest Bank-FTC találkozót a hajrát jobban bíró hazai együttes nyerte.

Fotó: lendvai85.hu
NB I., 10. forduló

Dunaferr NK - Budapest Bank FTC 34-31 (15-13)
Dunaújváros, 600 néző
Vezette: Herczeg, Südi
Dunaferr NK: Knezovic - Tamás 4, Laluska 7, Balogh 5, Tilinger 2, Temes 7 (3), Vincze 6 (2). Csere: Azari, Nagy I. 3, Szűcs, Slakta.
FTC: Gridnyeva - Berta 7, Szamoránsky P. 3, Zácsik 8 (4), Szucsánszki 6 (4), Németh Cs. 3, Szabó. Csere: Szidorova (kapus), Dajka, Kenyeres 4, Szamoránsky A.
Hétméteresek: 6/5, illetve 11/8
Kiállítások: 10 illetve, 6 perc.
Az eredmény alakulása: 2.p.: 2-0, 13.p.: 6-2, 19.p.: 11-5, 26.p.: 13-10, 33.p.: 16-17, 36.p.: 19-18, 38.p.: 20-20, 43.p.: 23-22, 48.p.: 28-25, 55.p.: 30-28.

Az várható volt, hogy egyik csapat sem adja meg magát könnyen a mai mérkőzésen. Győzelem esetén a Dunaferr felzárkózhatott a listavezetőkhöz, vendégsiker esetén az FTC pontszámban beérte volna az újvárosiakat.

Dunaújvárosi gólokkal indult a mérkőzés, erre duplán jöhetett volna a válasz, feltéve, hogy Sanela Knezovic nem védi ki Szucsánszki hétméteresét. A kapus „menetelése” ezzel a büntetőhárítással kezdődött: ziccerek és újabb hetesek sem fogtak ki rajta. A 19. percben már hat góllal vezetetett Imre Vilmos csapata, ám csak a laikusok gondolhatták, hogy ezzel véget is ért a csata: az előny a félidő végére csupán egy gólra apadt (29.perc). A második játékrészben azután hidegzuhanyként érte a hazai szurkolókat a Fradi egygólos vezetése (33. perc), de nem adta föl a „harcot” a piros-fehér együttes: gólok egyik, majd másik oldalon, a hajrában viszont egyértelmű dunaújvárosi fölény jellemezte a játékot.

Forrás: dferrhandball.eu

DVSC-Aquaticum - Váci NKSE 33-27 (15-15)
Debrecen, 1200 néző
Vezette: Dudás, Serfőző
A Debrecen gólszerzői: Bognár Barbara 8(4), Sinkarenko Tetjana 5, Csáki Viktória 5, Kazai Anita 3, Soós Viktória 3, Stuparičová Dagmar 2, Hornyák Dóra 2(1), Szabó Valéria 2, Crap Daniela 1, Kovács Adrienn 1(1), Szrnka Hortenzia 1
A Vác gólszerzői: Veszeli Judit 5(2), Orbán Adrienn 4, Gerstmár Szilvia 4, Szilágyi Anett 4, Farkas Veronika 3, Gyetván Krisztina 3, Ábrahám Szilvia 3, Barján Bianka 1
Kiállítások: 6 ill. 14 perc
Hétméteresek: 10/6 ill. 2/2

Habár végül magabiztosnak tűnő, 33–27-es győzelmet arattak, az utolsó tíz perc kezdetéig az is kétségesnek tűnt, nyerni tud-e a hazai gárda.

Kellemetlen meglepetés

Amikor az első gólt a Vác szerezte meg a találkozón, majd Crap büntetőt hibázott, és csak később sikerült egyenlíteni, a nehézkes kezdet ellenére aligha gondolták a szurkolók: lesz izgulnivalójuk a mérkőzésen. A Vác azonban ezután jó ideig folyamatosan vezetett egy-két góllal a Loki előtt – Bakó Botond, a DVSC vezetőedzője már tíz perc után időt kért –, és csak a huszonegyedik percben sikerült egyenlíteni, majd átvenni a vezetést.

Azonban még ekkor sem indult be a Lokomotív: váci „kupaktanácsot” követően hamarosan ismét náluk volt az előny, s a DVSC játékosai örülhettek, hogy végül – többek között Kiss Éva védéseinek köszönhetően – döntetlenre sikerült hozni a félidőt. 15–15 volt az állás, amikor tíz percre az öltözőbe vonultak.

A második játékrész elején nem sok változást állapíthattak meg a szurkolók a mérkőzés alakulásában. A Vác újra vezetett egy góllal , majd a Loki visszavette az előnyt. Mindkét csapat sokat hibázott támadásban. A negyvenegyedik percben sikerült kétgólos fórra szert tenni a hazai alakulatnak, de csaknem tíz minutumot kellett várni, amíg tovább növelték az különbséget: háromgólosra. Az utolsó tíz percben aztán elhúzott a közönség által mindvégig lelkesen biztatott Loki.

Amikor négy gólra gyarapodott a differencia, a vendégek időt kértek, de nem segített a gyors eszmecsere, a debreceniek fokozatosan elléptek. A meccs végét jelző dudaszó felhangzásakor már hat gól volt az előnyük, így az eredményt tekintve nem látszik: valójában egészen szoros meccset vívtak a csapatok.

A hétvégén két mérkőzést is játszik a DVSC-Aquaticum. Szombaton 18 órakor és vasárnap 16-kor is pályára lépnek a Hódos Imre-sportcsarnokban: a KEK-ben kell kiharcolni a továbbjutást az olasz Squassabla Bancole ellen.

A Loki egyik legjobbja az irányító, Bognár Barbara volt. Bogi ezt nyilatkozta közvetlenül a lefújás után:

"Mi sem így képzeltük el ezt a találkozót. Pedig most is ugyanúgy készültünk, mint máskor. Komolyan vettük a Vácot, mivel ebben a szezonban már egy-két alkalommal sikerült nekik meglepetést okozniuk. Nem tudom ezt a gyengébb játékot megmagyarázni, a helyzetkihasználással akadt problémánk. Ezen kell javítanunk. Fáradtak is vagyunk, de túl fogunk lépni a problémán. Remélem, hogy még lesz ezenkívül egy pár ilyen jó mérkőzésem Debrecenben. Próbáltam megtenni, amit tudtam. Örülök neki, hogy hozzá tudtam tenni a csapat teljesítményéhez, de a sikert most is együtt értük el."

A fiatal Kovács Adrienn egy gólt lőtt. A balkezes játékos ezt mondta értékelésként:

"Látszott a csapaton, hogy fáradt. Éreztem a fásultságot magunkon. Edzőnk azt mondta a szünetben, hogy csak a mezeket küldtük ki a pályára. Pedig mi nem becsültük le az ellenfelet, csak fáradtak vagyunk szellemileg és fizikailag egyaránt. Nagy küzdelem alakult ki, amiben rengeteget hibáztunk. Többet a vártnál, sokkal többet. Bízom benne, hogy még egy ilyen meccsünk nem lesz!"

Bakó Botond sommásan értékelt:

- Szomorú vagyok, mert olyan hibákat vétettünk, amelyeket nem engedhetünk meg magunknak. Bízom benne, hogy a hétvégi KEK-meccseken lelkes közönségünket is ki tudjuk szolgálni.

A vendégek szakvezetője, Kenyeres József így vélekedett:

"Ötven percig egyenlő ellenfelei voltunk a listavezetőnek, a betegség azonban legyőzte a fél csapatomat, ezért sokat hibáztunk a hajrában."

A Loki nem pihenhet, mert szombaton és vasárnap a KEK-ben lesz érdekelt az együttes. Az olasz Bancole együttese ellen mindenki sima továbbjutásra számít. Ennél egy kicsivel azért jobb játékkal...

Fehérép Alcoa FKC - ASA-Consolis-HNKC 30-24 (14-12)
Székesfehérvár, 600 néző
Vezette: Dobrovits, Tájok
A Fehérép gólszerzői: Bernatavičiūtė Laima 10, Triscsuk Krisztina 4(1), Vaszari Virág 4, Siti Eszter 3, Nikolić Verica 3, Vijūnaitė Sonata 2, Szegedi Orsolya 1, Emberovics Míra 1, Kovács Angéla 1, Lévai Zsófia 1
A Vásárhely gólszerzői: Wolf Alexandra 8(6), Nikolajenko Olga 5, Koroknai Viktória 3, Jókai Nóra 3, Polláková Alžbeta 2, Lovász Zsuzsanna 2, Gerstmár Renáta 1
Kiállítások: 12 ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1 ill. 7/6

Szikora Melinda, az FKC kapusa: "Nagyon nehéz volt a csapatnak feldolgoznia a Fradi elleni vereséget, hiszen volt taktikánk, csak nem tudtuk megvalósítani, hiszen például Szucsánszkit, illetve Zácsikot nem tudtuk kiszedni a játékból.

A héten nagyon jól edzettünk, tényleg erőn felül készült mindenki, de meg is lett az eredménye. Sikeresen felszívtuk magunkat, és egy hajtós meccsen jó játékkal sikerült győznünk. Ehhez nagy segítség volt a hazai közönség, akik végig szurkolva sulykolták belénk a győzelmet. Jó volt látni, hogy tapsoltak nekünk, hiszen végre örömet okozhattunk nekik. Nagyon jó érzés, hogy ilyen fiatalon is bíznak bennem a társaim, és a csapat hasznára lehetek. Bár elfáradtam, megpróbáltam a legjobb teljesítményt nyújtani. Ebben nagy segítségemre voltak a védők, hiszen a sánctevékenység érzékelhetően jobb volt a mai meccsen.

Meg kell tartanunk a lendületünket a hétvégi EHF-kupameccsünkre is. Különösen motiváltak vagyunk a görögországi mérkőzést illetően, hiszen mindenki szeretné megmutatni a világnak, mit tud. Egy biztos, nagy koncentrációra lesz szükség, és olyan összefogott játékkal, mint a mai és akkor van esélyünk a győzelemre."

Forrás: Presstige Média