Tovább menetel a DVSC

2008. október 8. 19:00

Kőkemény mérkőzés várt a Dunaferr NK női kézilabdázóira, akik a bravúr, vagyis a győzelem reményében fogadták az idei szezonban még veretlen Debrecen együttesét.

Csáki Viktória
NB I., 6. forduló

Dunaferr NK - DVSC-Aquaticum 29-33 (15-18)
Dunaferr sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs
Dunaferr NK gólszerzői: Tilinger Tamara 12(3), Laluska Eszter 7, Balogh Barbara 4, Vincze Melinda 3(1), Slakta Petra 1, Tamás Krisztina 1, Temes Bernadett 1(1)
DVSC-Aquaticum gólszerzői: Crap Daniela 8(2), Uhrakova Lucia 5, Csáki Viktória 4, Szabó Valéria 4, Hornyák Dóra 3(3), Bognár Barbara 3(1), Kovács Adrienn 2, Stuparicova Dagmara 2, Shynkarenko Tetyana 2
Kiállítások: 8 ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/5 ill. 9/6

Fellángolások

A hazaiak amúgy sem rózsás helyzetét tovább nehezítette, hogy Temes Bernadett és Szűcs Viktória is megbetegedett a találkozó előtt, ám míg Temes végül így is vállalta a játékot, addig az együttes. Az viszont nem tetszhetett a vezetőedzőnek, hogy ugyanezt a Loki is véghezvitte, így korán, már a hetedik percben időt kért a Dunaferr mestere (5-5). A rövid pauza azonban a vendégeknek tett jót, mert a következő hét percben csak egy dunaújvárosi gólnak örülhetett a hazai közönség, miközben a túloldalon Crap és Csáki is két-két gólt szerzett, így meg is lépett három fával a Loki (6-9).

Próbálkoztak az újvárosiak becsülettel, de a játékrész második felében már nem nagyon tudták csökkenteni a két gárda közti különbséget, mert a debrecenieknek minden hazai gólra volt válaszuk. A Dunaferrből különösen Tilinger Tamara volt dicsérhető, aki azzal a nem kis teherrel lépett pályára, hogy neki kell pótolnia Ferling Bernadettet, ám ez láthatóan "doppingolta" a fiatal irányítót, s már az első játékrészben hét találatig jutott.

Ez is kevés volt azonban ahhoz, hogy kiegyenlítsen a házigazda, mert a vendégeknél több volt a jó teljesítmény, így harmincpercnyi játékot követően 15-18-as állást mutatott az eredményjelző.

Győzött a frissebb

A második játékrész sem úgy kezdődött, ahogyan azt a hazai szurkolók szerették volna. Miközben lányaik látványosan szenvedtek a jól záró debreceni fal előtt, addig a vendégek ötször is bevették Knezovic kapuját, így alig telt el öt perc a félidőből, mikor már hat fával álltak jobban Bakó Botond tanítványai (17-23). A hullámvölgyet viszont hullámhegy követte, mert sorozatban három gólt is szerzett a Kohász, így ismét megjött a hazai szurkolók hangja, ám sajnos gyorsan el is ment, mert hiába felezte meg hátrányát, elég volt pár hiba, valamint egy-két véleményes játékvezetői ítélet, s újra hat gól volt a Loki előnye (20-26).

Időt is kért Imre Vilmos, ám ekkor már egyre inkább fáradt együttese, melyből azért sokat kivett a hétvégi BL-selejtező is, így hiába küzdött példamutatóan a Dunaferr, sajnos nem nagyon tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez. Ugyan nyolc perccel a meccs vége előtt még sikerült felzárkózni három találatra, de a véghajrában újra erősített a Debrecen, s Crap, valamint Bognár és Csáki találataival eldöntötte a mérkőzést, s végül 29-33 arányú győzelemmel távozhatott a Dunaújvárosi Sportcsarnokból.