ETO-siker Újvárosban is

2008. szeptember 5. 17:23 © handball.hu

A Dunaferr – ETO találkozóval vette kezdetét az idei Kulcsár Anita Emléktorna Dunaújvárosban. A múlt heti Szabella-kupán elszenvedett kilencgólos vereséget követően ezúttal mindössze kettővel maradt le a házigazda a Győrtől.

Kulcsár Anita Emléktorna

Dunaferr NKGyőri Audi ETO KC 31-33 (16-14)
Dunaújváros, Dunaferr Sportcsarnok
Vezette: Dobrovits, Tájok
A Dunaferr gólszerzői: Ferling 2, Balogh 4, Azari 4, Laluska 2, Nagy 1, Vincze 9/5, Temes 9/2
Az ETO gólszerzői: Deáki 1, Mravíková 7, Szölösi 2, Görbicz 11/5, Kovacsics 1, Bradeanu 5, Herr A. 1, Mayer 1, Spiridon 4
Hétméteresek: 8/7, ill. 5/5
Kiállítások: 4, ill. 4 perc

Nem kis megdöbbenésre a vendégcsapatnak közel hat percre volt szüksége ahhoz, hogy először bevegyék Knezovics kapuját, ez Szölösi jóvoltából valósult meg. A Dunaferrnél Ferling és Vincze vitte a prímet, és a fiatalok jó meglátásokkal segítettek alá tapasztaltabb társaiknak (12. perc: 7-3). Lassan indult útnak a győri szekér, és nagy szükség volt Mravíková biztos kezű lövéseire és Görbicz néhány meglepetés-góljára is a felzárkózáshoz. A huszadik percre már kettőre olvadt az előtte már ötig duzzadt különbség (11-9). Ennél közelebb viszont már nem tudott férkőzni az ETO, így 16-14-es állással várhatta a folytatást.

A második játékrész eleje ismételten Dunaferr-perceket hozott, ám a zöld-fehérek ellenében még 23-18-nál sem mehetett biztosra a csapat, és ez be is bizonyosodott (42. perc: 23-21). Görbicz, Mravíková és Bradeanu góljai létfontosságúak voltak az ETO egyenlítéséhez, majd a 49. percre a mérkőzés folyamán először Görbicz megszerezte együttesének a vezetést jelentő találatot. Temes és Vincze hiába húzták előre az Újvárost, a győzelem megszerzése most sem sikerült.