A Dunaferré a győzelem

2008. augusztus 31. 17:34 © handball.hu

A Szabella-kupa utolsó Dunaferr-érdekeltségű találkozóján az újvárosiakra az eddig két vereséggel álló Tvin Trgocentar várt. A meccs első szakaszának nehézségein átlépve nem férhetett kétség a győztes személye felől.

Szabella-kupa

Dunaferr NK – Tvin Trgocentar 33-25 (16-13)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Vezette: Bonifer, Oláh
A Dunaferr gólszerzői: Balogh 2, Tamás 2, Azari 3, Tilinger 3, Laluska 2, Slakta 5, Nagy 4, Vincze 8/4, Temes 4/2
A Tvin gólszerzői: Batelka 2, Premuzsics 5, Matak 1, Poljak 9/1, Zsecsevics 2, Pongrac 1, Tarle 5
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/1
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Piros lap: Laluska (Dunaferr NK) – 3x2 perc

Meglepetésre a korábbi két mérkőzését elbukó Tvin együttese kezdte aktívabban a meccset, és pár perc elteltével már 2-5-ös vezetésre tett szert. Valószínűleg a délelőtti fordulót követő kevesebb pihenőidő nyomta rá bélyegét a Dunaferr-játékosok teljesítményére. Imre Vilmos hamarosan időt kért, hogy felrázza őket, aminek meg is lett az eredménye (8-8). Az első negyed óra elteltével vette át először együttese a vezetést Nagy Ivett találatával, és hiába nem engedte ki ezt már a játékrész végéig a kezéből, a fejetlenség ennek ellenére nem csökkent a két oldalon.

Azari, Nagy és Vincze vezetésével a szünet után egy határozott ütembe kezdett a Dunaferr. A gólkülönbség egyre megnyugtatóbbá vált, amit még az egyre gyakoribbá váló kiállítások sem tudtak érdemben (hat-nyolc gól alá) csökkenteni. Knezovics biztos bástyát jelentett a védelemben előforduló bizonytalankodások esetén is. Ami pedig a közelmúltban történt negatív változásokat illeti, a Dunaferr számára igazán biztató lehetett a jövőre nézve Slakta Petra és Azari Fruzsina ötletteli játéka, valamint Vincze Melinda és Sanela Knezovics egész tornán nyújtott kiegyensúlyozott, klasszishoz méltó produkciója.