Németországi kiruccanás

2008. augusztus 14. 20:38

A több játékosát nélkülöző Győri Audi ETO KC ötgólos győzelmet aratott Németországban, a Bundesligában játszó Rhein-Main Bienen ellen, majd egy góllal kikapott az 1. FC Nürnbergtől.

Fotó: hsg-damenhandball.de
Felkészülési mérkőzések

Rhein-Main Bienen - Győri Audi ETO KC 26-31 (13-14)
Weißenburg, Landkreishalle, 100 néző
Vezette: Schweizer, Vornehm
Bienen: Fenn, Diener 1 (kapusok), Latakaitė 3(1), Žukauskaitė 6, Steinfurth, Stellbrink 2, Jakubisová 4(2), Halásová 1, K. Müller 1, Langkeit 3, Schmitt 5
Győri ETO: Oguntoye, Sári (kapusok), Tóth, Deáki 4, Herr A. 4(3), Szegedi 1, Szölösi 5, Karnik 1, Kovacsics 5(2), Mravíková 7, Spiridon 4, Mayer 2, Szalai
Kiállítások: 4 perc (Jakubisová, Halásová); 10 perc (Herr, Herr, Kovacsics, Spiridon, Mayer)
Hétméteresek: 3/6 (Stellbrink, Langkeit és Latakaitė hagyta ki); 5/7 (Szegedi és Herr A. hagyta ki)
A mérkőzés: 2. p.: 0-2, 7. p.: 3-6, 12. p.: 4-9, 18. p.: 6-10, 22. p.: 9-12, 25. p.: 11-13, félidő: 13-14; 31. p.: 14-14, 41. p.: 17-19, 46. p.: 18-23, 50. p.: 21-27, 54. p.: 24-29

A győriek csütörtöki első ellenfele az előző szezonban HSG Sulzbach/Leidersbach néven szerepelt a Bundesligában, és a tizedik helyen végzett. A mérkőzésen pályára lépett a DVSC-ből nyár elején ide távozó Rūta Latakaitė is.

Az ETO jól kezdte a mérkőzést, a 12. percben már 9-4-re vezetett, azonban Petra Diener kapus és a Žukauskaitė-Schmitt kettős segítségével a német csapatnak sikerült feltornásznia az eredményt a félidőre (13-14).

A második játékrész első tíz percében a németek még jól tartották magukat, ekkor azonban Mravíková is belehúzott, és végül ötgólos magyar győzelem született a németországi kiruccanás első mérkőzésén.

Az esti, Nürnberg elleni mérkőzésen a német bajnok egy góllal bizonyult jobbnak.

1. FC Nürnberg - Győri Audi ETO KC 27-26