Megszenvedtünk a pontokért

2008. augusztus 13. 13:30 © handball.hu

Magyar idő szerint 14.45-kor lépett pályára a magyar válogatott Németország ellen. A rendkívül izgalmas találkozón a legkisebb különbséggel ugyan, de nyertek a mieink. Bravó lányok!

Fotó: beijing2008.cn
Olimpiai kézilabdatorna, B-csoport, 3. forduló

NémetországMagyarország 24-25 (14-12)
Peking, Olympic Sports Center Gymnasium
Vezette: Gjeding, Hansen (DEN)
Németország gólszerzői: Krause N. 9(3), Melbeck 4, Baumbach 3, Hering 3, Wörz 2, Müller A. 1, Jurack G. 1, Neukamp 1
Magyarország gólszerzői: Görbicz 9(3), Vérten 5, Tóth 4, Tomori 3, Ferling 1, Szamoránsky 1, Bódi 1, Hornyák 1
Kiállítások: 8 ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/3 ill. 4/3

Nem unatkoztak a csapattagok a pihenőnapon, hiszen a MagyarországGörögország férfi vízilabda összecsapáson szurkoltak, amely felejthetetlen élményt jelentett a lányoknak, főleg azoknak, akik még sosem voltak pólómeccsen.

Este aztán Hajdu János hetvenöt perces edzést tartott, majd a szerdai nap délelőttjén taktikai megbeszélést, és húszperces nyújtást dirigált. Ebéd után rövid pihenőt kaptak a lányok a németek elleni létfontosságú csoportmeccset megelőzően.

„Figyelemre méltó már a németek világbajnoki szereplése is, de mi nem ijedünk meg tőlük. Nincs is mitől tartanunk, hiszen még veretlenek vagyunk. Akkor is kemény csatára számítanék, ha Jurack-ék nem kaptak volna ki Koreától, úgyhogy ez a tény szerintem nem befolyásol semmit” – nyilatkozott Hajdu a handball.hu-nak.

Kíváncsiak voltunk arra is, vajon mi okozhatta a második félidei rövidzárlatot a brazilok ellen:

„Mindössze egy öt perc, tizenhét másodpercig tartó periódusról volt szó, amikor Brazília kiegyenlített. Utána pedig már hatalmas volt a küzdelem, az adok-kapok. Sajnos a második játékrészre nem kellőképpen felpörögve jöttünk ki az öltözőből, emellett pedig rendszeresen emberhátrányba kerültünk, és rengeteg ziccert is kihagytunk” – magyarázta a kapitány.

Több olvasónk is kritizálta a szakvezetőt, amiért talán kicsit keveset forgatja a játékosokat a meccseken, ám Hajdu szerint a csereemberek bevetése mindig az adott mérkőzés adott szituációjától függ.

„Az olimpia előtti felkészülési találkozókon is ráfáztam a cserékre, amikor többen is hideg lábakkal léptek pályára, s emiatt nem ment nekik a játék” – tette hozzá a szakember.

A Pekingbe vállaltan éremért utazó német válogatott az előző, Korea elleni nagyarányú vereséget követően láthatóan győzelemre feltüzelten érkezett a magyarokkal szembeni találkozóra. A nyitott védekezéssel kezdő ellenfelünk a tizedik percben már a háromgólos vezetésért támadhatott (5-3), ám ez a helyzet szerencsére kimaradt, Tomori pedig a túloldalon szépített. Csapatunk kapkodását, idegességét sorozatos belemenések és pontatlan passzok bizonyították. A támadásaikat a szélre is kitoló germánok lendületét sajnos Pálinger, mint utolsó mentsvárunk sem tudta megtörni, így a félidő derekán rövid időre Herr is bemutatkozhatott az olimpián.

Wörz találatával egyre tetemesebbé vált együttese előnye (18. perc: 10-5), de ekkor mákunkra jött egy nagyszerű, Görbicz és Tomori által vezényelt széria, ami még az emberhátrány ellenére is visszahozta reményeinket (10-8). A szépen teljesítő Tomori helyett Szűcs állt mezőnybe és megint megjelent Tóth is. A végjátékban ugyan kétszer egált is mutatott az eredményjelző, a szünetre azonban kettővel újra a németeknek állt a meccs.

A második játékrészt feszültségekkel teli kezdte mindkét csapat, az első három perc gól nélkül is maradt, aztán jött Baumbach és Krause, és ismét Krause... A német találatok sok figyelmetlenségből születtek, a védekezési stratégiánk megváltoztatása pedig inkább minket zavart össze, nem az ellenfelet. Baumbach Görbicz támadásbeli kizárásával nehéz feladat elé állította irányítónk kolléganőit. Az utolsó fertályra fordulva végre úgy tűnt, Tóth rátalál valódi önmagára. Dupla találatának köszönhetően a négy-öt gólos hátrányról kettőre zárkóztunk, ám ekkor egy eljátszott belemenés miatt két percre újból a kispadra szorult. Jött viszont Vérten, és az ismételten felcsillanó remények (48. perc: 22-21).

A németek látszólag nem számítottak már az ilyen mértékű fordulatra, és Pálinger sorozatos bravúrjai mellett Bódi bedobta az egyenlítőt. Az elkeseredett küzdelem innentől vált csak igazán azzá; 24-24-ről egyik oldalra sem akart továbblendülni a mérleg nyelve. Az utolsó előtti kihagyott hetes után egy perccel a vége előtt Görbicz még egyszer már nem hibázott. A másik térfélen a ma nem túl acélos napot kifogó Jurack támadását belemenésnek minősítették a dán játékvezetők, majd nálunk Tóth is így járt, ám ezt a hátralévő idő függvényében már egyáltalán nem bántuk (24-25).

Győzelmével a magyar válogatott gyakorlatilag a negyeddöntőben tudhatja magát. Görbicz Anita mai teljesítményével is rásegítve (eddigi 24 találatával) átvette a vezetést az összesített góllövőlistán.