Nem hoztuk a kötelezőt

2008. augusztus 11. 4:02 © handball.hu

A magyar válogatott második csoportmérkőzésén Brazília ellen vívhatta volna ki a negyeddöntőbe jutást. Egy okosan felépített első félidős játék után azonban a végén az egálnak is örülnünk kellett.

Fotó: beijing2008.cn
Olimpiai kézilabdatorna, B-csoport, 2. forduló

Brazília - Magyarország 28-28 (12-17)
Peking, Olympic Sports Center Gymnasium
Vezette: Baum, Góralczyk (POL)
Brazília gólszerzői: Amorim E. 10, Nascimento Al. 6(1), Oliveira A. 4, Silva 4(1), Rosas 2, Fachinello 1, Silva L. 1
Magyarország gólszerzői: Görbicz 8(3), Kovacsicz 6, Szamoránsky 6, Tomori 3, Vérten 2, Ferling 1, Szűcs 1, Tóth 1
Kiállítások: 12 ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 6/3

Az előző mérkőzésről a csúcsformáját kiválóan átmentő Pálinger hathatós segítségével a magyarok alig három perc alatt háromgólos előnyt alakítottak ki (0-3), ami még úgy is sikerült, hogy Tóth továbbra sem tudta megtörni a rajta ülő átkot. A szívós brazil hölgyek nem estek kétségbe, és hasonlóan rövid idő elteltével ledolgozták hátrányukat, majd a Dániában légióskodó Masson villámgyors indításából a Hypo-játékos, Nascimento fordított (4-3). Az önzetlen, igazi csapatjátékra épülő támadásainkat Kovacsicz sokadszorra értékesítette, emellett védekezésben is ügyesen segítette társait, és Szamoránskyra is bátran lehetett számítani.

Végre Tóthnál is megtört a jég: találatával az eddigi legnagyobb különbség alakult ki (18. perc: 7-11). A ki-kilépő brazil védők terveik ellenére nem igazán tudták megzavarni támadásainkat, inkább a megüresedett területekkel csak segítették azokat. A növekvő hátrányt ledolgozandó ellenfelünk végül teljesen megnyitotta a falat, így többször is labdát tudott csenni tőlünk, ám ezekben a szituációkban a szerencse (és Pálinger) minket segített. A biztos kezű Görbiczre is nyugodt szívvel támaszkodhattunk, így különösebb félelmet nem hozott az első félidő (12-17).

Hiába mi folytathattuk emberelőnyben a mérkőzést, Amorim és csapata egy 5-0-s ciklust darálva kiegyenlített. A brazil játékosok nem csak különleges védelmi taktikájukkal, hanem néhol már túlságosan eldurvuló egyéni teljesítményükkel is felhívták magukra a figyelmet. Az elmúlt szakaszból okulva Szamoránsky célirányosan Amorim kiiktatására törekedett. Az alig két gólra feltornászott minimális előnyünk újbóli védelmi hibák miatt foszlott rendszerint szerte (20-20, majd 22-22). A 48. percre ráadásul Tóth összeszedte a harmadik kétperces büntetését is, így kénytelen volt elhagyni a játékteret.

Vérten kettős emberhátrányból szerzett gólja sokat tett annak érdekében, hogy a lépéselőnyünk megmaradjon. Görbicz már a harmadik büntetőt hagyta kis, és alig több, mint három perccel a lefújás előtt a brazil csapat átvette a vezetést, majd Nascimento kettőre növelte az előnyt (27-25). Ferling és a frissen beállt Szűcs találataival egyenlítettünk. Amorim viszont sajnos ismét betalált, így az egy másodperccel a lefújást megelőzően szerzett Tomori-féle szabaddobás-gól után már mi örülhettünk annak az egy pontocskának is (28-28).