Jurack nyolcasa sokat segített

2008. július 20. 15:43

Izgalmas csatában nyert Németország válogatottja Stuttgartban a svédek ellen. A meccs vége előtt négy perccel átvették a vezetést a vendégek, ám a hazaiak fordítottak, s három góllal nyertek.

Felkészülési mérkőzés

Németország - Svédország 27-24 (15-13)
Stuttgart, Porsche-Arena, 6200 néző
Vezette: Krstič, Ljubič (SLO)
Németország: Englert, Woltering (kapus), Jurack 8(4), Härdter 3, Müller 3, Krause 3, Steinbach 2, Loerper 2, Neukamp 2, Baumbach 1, Melbeck 1, Althaus 2, Wörz, Hering
Svédország: Bengtsson, Grundström (kapusok), Boson 5, Torstenson 4, Islas Helgesson 3, Wiel Fredén 3, Ahlm 3(1), Flognman 2, Eriksson 2, Holmgren 1, Utkovic 1, Gulldén, Toveby, Enström, Skogsberg, Wiberg
Hétméteresek: 4/5; 1/2
Kiállítások: 4 perc; 6 perc
A mérkőzés: 1. p.: 1-0, 4. p.: 2-2, 12. p.: 5-6, 18. p.: 9-7, 19. p.: 9-9, 26. p.: 13-10, 29. p.: 15-12, félidő: 15-13; 31. p.: 15-14, 34. p.: 17-14, 39. p.: 18-18, 44. p.: 21-18, 54. p.: 23-22, 56. p.: 23-24

Armin Emrich kapitány a mérkőzés után kijelölte olimpiai keretét, amelyben Katja Schülke kapus szerepel tizenötödik játékosként.