Fradi-győzelem az utolsó rangadón

2008. május 25. 20:37

Győzelemmel búcsúzott a Budapest Bank-FTC az idei bajnokságtól. A Dunaferr elleni sikerrel végződött csatából a Debrecenbe távozó Uhraková Lucia hat góllal vette ki a részét.

Budapest Bank-FTC - Dunaferr NK 33-31 (19-18)
Olimpiai Központ, 700 néző
Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs
A Budapest Bank-FTC gólszerzői: Szucsánszki Zita 8(2), Zácsikova Szandra 8, Uhrakova Lucia 6, Juhász Gabriella 5(4), Kovacsicz Mónika 5, Szamoránsky Piroska 1
A Dunaferr NK gólszerzői: Mörtel Renáta 8(4), Ferling Bernadett 6, Vincze Melinda 5, Borbás Rita 4, Balogh Barbara 3, Lovász Zsuzsanna 2, Pigniczki Krisztina 2, Laluska Eszter 1
Kiállítások: 4 ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/6 ill. 4/4

Az idei bajnoki szezon utolsó mérkőzése várt ma este a Dunaferr NK női kézilabdázóira, akik a nagy rivális Ferencváros otthonába látogattak. Ugyan a találkozónak már komolyabb tétje nem volt, hiszen együttesünk magabiztosan szerezte meg az ezüstérmet, a két gárda rivalizálása miatt parázs hangulatú presztízsmeccsre számíthattunk.

Gólok futószalagon

Nagy iramban kezdte mindkét együttes a találkozót, melynek első perceiben finoman szólva sem a védekezés dominált, hiszen az 5, perchez érve már nyolc gólt is láthattak a drukkerek, méghozzá egyenlő leosztásban (4-4). Két elrontott újvárosi támadás után vette át először a vezetést a hazai csapat, ám Mörtel és Ferling találataival újra magához ragadta a kezdeményezést együttesünk, s a félidő derekáig őrizte is minimális előnyét (9-10).

A folytatásban viszont a Fradi percei következtek, kicsit a játékvezetőknek is köszönhetően, akik minden kérdéses esetben a vendéglátók javára döntöttek, ám hiába lógott meg Zsiga Gyula együttese, öt minutummal a térfélcsere előtt újra egált mutatott az eredményjelző (16-16).

A véghajrához érve sorozatban lőtt három gólt a zöld-fehér gárda, ám még mielőtt elkezdhettek volna örülni a nagyobb előnynek a hazai szurkolók, összekapta magát csapatunk, s Vincze, valamint Pigniczki góljaival ismét minimálisra csökkentette hátrányát (19-18).

Feltámadás után "karcsú" vereség

A második felvonás elején úgy tűnt, hogy a Fradi tudta előbb összekapni védelmét, hiszen az első nyolc percben csak két gólig engedték a piros-fehéreket, ráadásul úgy, hogy emellett ötször is bevették Ungureanu kapuját (24-20). A félidő feléhez érve még mindig négy fával álltak jobban a hazaiak, ám ekkor egy pillanat alatt ritmust váltott Imre Vilmos gárdája, s jó védekezésének, valamint Vincze gyors indításokból lőtt góljainak köszönhetően alig két perc alatt kiegyenlített (28-28).

Hat perc volt már csak hátra, mikor kettős emberhátrányba került együttesünk, s ekkor ismét sikerült három fával meglépnie a hazai pályát azért továbbra is rendre megkapó fővárosiaknak. Még így is lett volna azonban esélye a felzárkózásra csapatunknak, ugyanis négyszer is támadhattunk az eredmény szépítéséért, ám Mörtel gólján kívül nem sikerült újabb találatot elérnünk, így végül a Fradi örülhetett a 33-31 arányú győzelemnek.

Ahogy számítottuk: küzdelmes, kemény presztízscsata volt – a játék összes szépségével!

Imre Vilmos: Szépen harcolt a csapat ezen a találkozón is. Tisztességesen megtettünk mindent azért, hogy ne valljunk szégyent. Abban hibásnak érzem magamat, hogy nem készítettem fel a csapatomat a négy a hat elleni játékra. Rengeteg kiállítást kaptunk! Mi döntött? Fogalmazzunk úgy, hogy a hazaiak jól kihasználták az emberelőnyös helyzetüket! Minden dicséretet megérdemelnek ugyanakkor a játékosaim, erkölcsi győztesek a szememben a mai mérkőzés alapján! Nagyon köszönöm az egész idényben végzett munkát a játékosoknak, a kollégáknak, a vezetőknek, a buzdítást a szurkolóknak! Köszönet jár mindenkinek, aki hozzájárult a sikerünkhöz!
Ferling Bernadett: A tét nélküli mérkőzés ellenére nagyon jó összecsapás volt. Úgy érzem, reálisabb lett volna a döntetlen! A mutatott játék alapján nincs okunk szégyenkezni!
Pigniczki Krisztina: Nem mehetünk el szó nélkül amellett a tény mellett, hogy a Fradi maximálisan élvezhette a hazai pálya előnyét! Ez rányomta a bélyegét az egész találkozóra. Igaz, nem játszottunk most sem igazán jól, de küzdöttünk, hajtottunk… nem érdemeltünk vereséget!

Forrás: Dunaújváros Online Hírek és dferrhandball.eu