Nyolcgólos Dunaferr-győzelem

2008. május 16. 20:30

Utolsó hazai bajnoki mérkőzését játszotta pénteken a Dunaferr NK csapata, ahol a Vasas volt a vendég. A félidei meglepő állás után végül magabiztos győzelmet arattak Imre Vilmos lányai.

Dunaferr NK - Uniqa-Vasas 36-28 (16-17)
Dunaújváros, Dunaferr sportcsarnok, 1000 néző
Vezette: Szegedi Zsolt, Unyatinszki Tamás
A Dunaferr NK gólszerzői: Borbás Rita 9, Ferling Bernadett 8, Vincze Melinda 5, Mörtel Renáta 3, Lovász Zsuzsanna 3, Balogh Barbara 2, Laluska Eszter 2, Pigniczki Krisztina 2, Sopronyi Anett 2
Az Uniqa-Vasas gólszerzői: Nagy Krisztina 7, Pollaková Alzbeta 7, Lőw Andrea 6, Balog Beáta 5(3), Gaál Adrienn 1, Kolos Dorottya 1, Sterbik Andrea 1
Kiállítások: 12 ill. 6 perc
Hétméteresek: 0/0 ill. 5/3

A győzelem és az ünneplés jegyében lépett pályára a Dunaferr NK nőikézilabda-csapata, mely este hat órától a Vasas együttesét fogadta a Dunaferr Sportcsarnokban. A mérkőzés esélyesének természetesen a hazaiak számítottak, ám a fővárosiak sem eleve feltartott kézzel várták a találkozót, s mindenképpen szerettek volna meglepetést okozni.

A Vasas irányít

Kissé meglepő módon, a vendégek kezdték aktívabban a találkozót, s Nagy Krisztina találataival rendre náluk volt az előny. Bár a Ferr folyamatosan válaszolt a fővárosi gólokra, a védekezés csak nem akart összeállni, s mikor Lőw is bekapcsolódott a gólgyártásba, már kétfás Vasas-előnyt mutatott az eredményjelző (4-6). Bár védelme továbbra is kissé sebezhető volt, támadásban remekül ment a Dunaferrnek, s Borbás sorozatban lőtt találataival előbb kiegyenlített, majd végre a vezetést is átvette Imre Vilmos gárdája (8-7).

Bár a drukkerek azt gondolták, hogy végre meglódul a szekér, a folytatásban ismét a Vasas pillanatai következtek. Az ekkor még ellenállhatatlanul játszó Nagy Krisztina találatai után ismét vendégelőnyt mutatott az eredményjelző sőt, mikor Balog is bevette a gyakran kiszolgáltatott Ungureanu kapuját, ismét két fával álltak jobban Sterbikék (12-14). A játékrész hajrájában igyekezett magasabb sebességi fokozatba kapcsolni a Dunaferr, s sikerült is egalizálnia, ám a félidő utolsó találatát Pollakova szerezte, így nem kis meglepetésre a piros-kékek vonulhattak boldogabban a szünetre (16-17).

Húsz perc alatt sika

A második játékrészt Ferling egyenlítő találata nyitotta, ám a továbbiakban újra a Vasas-játékosok voltak pontosabbak, s Pollakova vezérletével pillanatok alatt három góllal meglógtak (17-20). Még mielőtt elkezdett volt zúgolódni a hazai publikum, védekezést váltott a hazai csapat, s az addig gyengébb formát kifogó átlövők is belelendültek a gólgyártásba, s a negyvenedik percben már újra nálunk volt a vezetés (23-22). A nyitott védelem egyre inkább megzavarta a fáradni látszó fővárosiakat, s a szerzett labdákból könnyű gólokat értek el a hazaiak, s egyáltalán nem volt csoda, hogy a félidő derekán időt kellett kérnie Papp Győzőnek (26-23).

Innen azonban már nem volt visszaút a vendégek számára, mert a nyitott, agresszív védelem, s a kiválóan védő Knezovic kapus sorozatban állította megoldhatatlan feladat elé a fővárosi támadókat. Ferling, Laluska, Vincze és Borbás is könnyű gólokat szerzett, s hat perccel a meccs vége előtt már csak a gólkülönbség lehetett a kérdéses (33-26). Az utolsó öt perc túl sok izgalmat már nem hozott, Imre Vilmos minden játékosának lehetőséget adott, ám a különbség még így is egy góllal nőtt, így a piros-fehérek végül 36-28 arányban nyerték a találkozót.

Forrás: Dunaújváros Online