Rangadót nyert a Fradi

2008. április 3. 17:54 © handball.hu

A DVSC otthonában a Ferencváros egygólos győzelmet aratott az NB I. 17. fordulójának rangadóján. A végig kiélezett küzdelemben Pastrovics védései segítségével tudott győzni a vendégcsapat.

NB I., 17. forduló
DVSC-Aquaticum - Budapest Bank-FTC 26-27 (13-13)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Vezette: Herczeg, Südi
DVSC: Vorozscova - Csáki 1, Benyáts 2(2), Latakaitė, Szabó 5, Szűcs 8, Nagy 1. Cserék: Kiss, Triffa (kapusok), Stuparičová 2, Temes 6, Nikolić 1, Mićić
FTC: Pastrovics - Kovacsicz 3, Szamoránsky P. 4, Uhráková 1, Zácsik 4, Szucsánszki 2, Juhász 8(6). Cserék: Soós 3, Ilyés 2, Szamoránsky A.
Hétméteresek: 2/3 (Benyáts hagyta ki); 6/6
Kiállítások: 8 perc (Szabó, Szűcs, Szűcs, Szabó); 6 perc (Juhász, Uhráková, Uhráková)
A mérkőzés: 5. p.: 2-4, 10. p.: 4-5, 15. p.: 6-7, 20. p.: 9-8, 25. p.: 11-12, félidő: 13-13; 35. p.: 14-15, 40. p.: 14-17, 45. p.: 18-19, 50. p.: 19-21, 55. p.: 22-25

A bajnokság hosszú szünete után a remek, izgalmas találkozón néhány, sérüléséből felépült Loki-játékos is pályára lépett. Jelen lehetett Temes Bernadett és Tanja Vorozscova is, valamint a második félidőre már Verica Nikolić is bizalmat kapott.

Az első találatot Szűcs Gabi jegyezte - aki egyébként az első félidőben öt gólig jutott -, ám ezután a ferencvárosiak jutottak előnyhöz Szucsánszki, Szamoránsky Piroska, Juhász és Soós találataival (5. p.: 1-4). A DVSC elkezdett kapaszkodni, és a félidő közepén Szűcs talált a hálóba ismét, s ezzel egyenlített (15-15). Előnybe azonban nem került, csak 8-8-as állás után - Szabó harmadik találatával.

Temes első gólját a 21. percben szerezte, s ezzel először vezetett a Loki két góllal (10-8), ám a zöld-fehérek ismét kiegyenlítettek, majd átvették a vezetést. Az első félidő záró perceiben - 12-12 után - ismét a DVSC oldalán volt eggyel több találat, Kovacsicz azonban 13-13-ra alakította a félidei eredményt.

A második félidő egy Juhász-büntetővel kezdődött, majd egyenlítés után ismét a Fradi húzott el ellenfelétől három góllal, miután Szűcsöt másodszor is kiállították a játékvezetők (40. p.: 14-17). A Debrecen kapaszkodott, de két gólnál közelebb soha nem került.

A Ferencváros szebbnél szebb találatokat szerzett, és Temes is káprázatos gólokkal lepte meg az egyébként végig kiegyensúlyozottan védő Pastrovicsot. A második félidő derekán egy kis pihenő után Szűcsöt újra pályára küldte Skaliczki vezetőedző. Az átlövő az 52. percben ismét kapuba talált, 20-22-re kozmetikázva az eredményt.

Mindkét csapat küzdött a két pontért, ám az 55. percben - Juhász büntetője után - úgy tűnt, minden elvész. A Ferencváros már négy góllal vezetett (21-25), ám a cívisvárosiak által elvesztett labdát nem tudták újabb gólra váltani, hanem Szűcs megszerezte második félidei második találatát (22-25).

Az utolsó néhány perc alatt az izgalmak fokozódtak, a ferencvárosi Zácsik és Kovacsicz, valamint a debreceni Temes és Szűcs újra betalált, ám a zöld-fehérek ügyesen lassították elkövetkező támadásaikat, csak éppen gólt nem szereztek. S ha nincs újra Pastrovics, talán a Loki talán pontot is rabolhatott volna az utolsó percekben. Így viszont maradt az egygólos vendéggyőzelem. Az utolsó találatot Stuparičová jegyezte.