Gondtalan Dunaferr-győzelem

2008. március 4. 19:35 © handball.hu

A Dunaferr padlóra küldte az Újbuda Goldberger csapatát az NB I. 16. fordulójának előrehozott találkozóján Dunaújvárosban. Imre Vilmos csapata 28 góllal győzött a mérkőzésen.

NB I., 16. forduló
Dunaferr NK - Újbuda Goldberger SE 48-20 (25-12)
Dunaújváros, Dunaferr Sportcsarnok, 500 néző
Vez.: Natkai, Szalay

A Dunaferr gólszerzői: Mörtel 10(3), Vincze 9(1), Borbás 7, Sopronyi 5, Pigniczki 4, Balogh 4, Gábor 3, Laluska 3, Ferling 1, Ungureanu 1, Lovász 1
A Goldberger gólszerzői: Szűcs 6(3), Selenka 5, Korgyuk 5, Gráner 3, Rummer 1
Kiállítások: 2 perc (Ferling); 4 perc (Gráner, Rummer)
Hétméteresek: 4/4; 3/3

Nagyon fontos mérkőzést játszott kedd este a Dunaferr NK kézilabda-csapata, Ferlingék hazai pályán fogadták az újonc Goldberger SE gárdáját. A meccsen kötelező volt a győzelem a csapat számára, hiszen így újabb fontos lépést tehetett volna előre a második helyért folytatott, Fradi elleni küzdelemben.

Nincs kérdés

A mérkőzés a hazaiak elképzelése szerint alakult, már az első percekben érződött a két csapat közti különbség – a vendégek trénere, Ökrös Csaba már 8. percben, 7-3-as Dunaferr-vezetésnél időt kért. Ám a szusszanásnyi szünet sem sokat segített a vendégeken: Mörtel és Vincze szórta a gólokat, gyorsan pörögtek a piros-fehér támadások, hibát pedig csak ritkán ejtettek a lányok.

Egyre csak nőtt a két csapat közötti különbség, a 21. percben Sopronyi góljával már tíz találat volt a differencia (18-8). A Goldberger csapatában Korgyuk és Szűcs góljai tartották a lelket, ám már az első félidő végén több mint magabiztos hazai vezetést mutatott az eredményjelző (25-12).

Lehengerlő győzelem

A második etapban sem sokat változott a meccs képe, hacsak nem kapusteljesítményben: Ungureanu hálóját tíz perc alatt csak egyetlen alkalommal tudták megzörgetni a vendégek, ráadásul az ellenfél kapusának figyelmetlenségét remekül használta ki a Dunaferr hálóőre, így ő is feliratkozott a góllövőlistára. A piros-fehérek továbbra is gyorsan, jól játszottak, a 39. percben Mörtel bombájával megvolt a "húsz közte" (33-13).

A Goldbergeren az újabb időkérés sem segített, a vendégeket teljesen elbizonytalanították Ungureanu védései, a mienk viszont pontosan tüzeltek: Mörtel mellett Vincze és Borbás is szép gólokkal örvendeztette meg a közönséget.

A két bajnoki pont sorsa már rég nem volt kétséges, a Dunaferr nyugodtan kézilabdázhatott saját tempójában, és gyakorolhatta azokat a taktikai elemeket, amelyekre majd a hétvégi EHF-kupa mérkőzésen is nagy szükség lehet.

Az 57. percben már 47-17-re, harminc (!) góllal vezetett Imre Vilmos csapata, így az utolsó percekben már csak azon izgulhatott a hazai publikum, hogy a meccs végére meglesz-e az ötven szerzett találat és/vagy a harmincgólos különbség. Egyik sem sikerült, így "csak" 48-20 arányban - de még ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten győzte le a csapat a Goldberger gárdáját.

Pihenésre azonban a remek győzelem után sincs ideje Imre Vilmos lányainak, hiszen hétvégén már az EHF-kupa negyeddöntőjében, a norvég Byasen HB Elite gárdája ellen kell pályára lépnie Ferlingéknek – a cél pedig mindenképpen egy kedvező eredmény elérése.