MK: teljes az elődöntők mezőnye

2008. február 29. 21:53

A Debrecen, a Győr és a Ferencváros hétközi győzelme után utolsóként a Hódmezővásárhely - Dunaferr mérkőzést játszották le a Magyar Kupa negyeddöntői közül. A vendégek végül ötgólos győzelemmel biztosították a helyüket az elődöntőben.

Magyar Kupa, negyeddöntő
ASA-Hódmezővásárhelyi NKC - Dunaferr NK 28-33 (16-15)
Hódtói spcs., 500 néző
Vezette: Szegedi Zsolt,Unyatinszki Tamás

Az ASA-Hódmezővásárhelyi NKC gólszerzői: Wolf Alexandra 9(2), Jenőfi Katalin 6, Nikolayenko Olha 4, Koroknai Viktória 3, Borbély Zsanett 3, Földes Kata 2, Takács Dusmáta 1
A Dunaferr NK gólszerzői: Ferling Bernadett 13(5), Laluska Eszter 4, Vincze Melinda 4, Mörtel Renáta 3(1), Pigniczki Krisztina 3, Borbás Rita 3, Lovász Zsuzsanna 2, Sopronyi Anett 1
Kiállítások: 6 ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2 ill. 6/6
Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–2, 10. p.: 4–5, 15. p.: 9–7, 19. p.: 9–11, 24. p.: 14–12, 28. p.: 15–15, 42. p.: 23–21, 46. p.: 24–25, 54. p.: 26–29, 56. p.: 28–29

A női Magyar Kupában a négy közé jutásért igazi klassziscsapat, a Dunaferr jutott a Vásárhely ellenfeléül. A hazaiak azonban nagy nevű ellenfelüktől nem illetődtek meg, bátran kezdtek, remekül védekeztek és alaposan meg is lepték az újvárosiakat. Imre Vilmos edző lányai a 10. percben vezettek először (4–5), de ezzel még messze nem dőlt el semmi. A vásárhelyiek extázisban játszottak, Vörös fantasztikusan védett. Wolf jól irányított és a gólokkal sem maradt adós. A B közép igazi hangulatot varázsolt a csarnokba, s ezt megköszönve a szünetre egygólos előnnyel vonultak le Siposék.

Fordulás után is maradt a nagy iram, a színvonalas játék, és a Vásárhely tartani tudta a lépést a Dunaferrel. Jenőfi bombagólokat lőtt és a hajrához érve is együtt volt a két csapat. Ferlinggel és a jól védő kapusokkal azonban nem bírt az ASA-HNKC, melynek játékosai az utolsó percekre elfáradtak. A vereség ellenére minden hazai kézilabdást dicséret illet, hiszen idei legjobb formáját nyújtotta az együttes.

Rapatyi Tamás: - A hajráig kiválóan játszottunk, de a végén nem bírtunk a nagyobb tudást és játékerőt képviselő Dunaújvárossal.

Imre Vilmos: - Vérbeli kupatalálkozó volt, gratulálok a hazaiaknak, mi csak 15 percet játszottunk jól. A nemzetközi kupaszereplés előtt, remélem, jókor jött ez a figyelmeztetés.

Forrás: Délmagyarország OnLine

Korábban:
Fehérép Alcoa FKC - DVSC-Aquaticum 27-27 (13-13)
Győri Audi ETO KC - Váci NKSE 36-26 (18-14)
Budapest Bank-FTC - Óbudai Goldberger SE 44-22 (23-11)

A Magyar Kupa elődöntőinek sorsolását március 4-én tartják, a négyes döntő helyszínéről pályázat dönt. Az elődöntők időpontja: április 12., míg a döntőt másnap, április 13-án rendezik.