Törökverés Dabason

2008. február 12. 20:52 © handball.hu

A macedóniai vb-re készülő magyar junior válogatott felkészülési mérkőzésen győzött a vendég Törökország csapata ellen. Az ötgólos győzelemben a győri Kovacsics Anikó kilenc góllal vette ki részét.

Kovacsics Anikó: 9 gól
Kovacsics Anikó:
9 gól
junior felkészülési mérkőzés
Magyarország - Törökország 34-29 (16-12)
Dabas, 100 néző
Vez.: Bujdosó, Mihály

Magyarország: Kószó - Kolos 2, Mayer 4, Deáki 5, Hornyák 2, Léránt, Gerstmár Sz. 3. Cserék: Víg (kapus), Kovacsics 9(6), Drávai 2, Szölösi 1, Kovács A. 5(2), Dajka 1, Tamás. Szöv. kap.: Róth Kálmán
Törökország: Kaba - Öztürk 2, Simsek 3, Pirincci 5, Kurnaz 4, Yilmaz 6(3), Sahin 4. Cserék: Gasgil, Toker (kapus), Sagdic 5, Sacar, Cetinel, Karakoc, Sevgilican, Turna. Szöv. kap.: Kovács Péter
Hétméteresek: 8/9 (Kovacsics hagyta ki); 3/4 (Pirincci hibázott)
Kiállítások: 2 perc (Deáki); 8 perc (Yilmaz, Pirincci, Yilmaz, Sacar)
A mérkőzés: 5. p.: 4-2, 10. p.: 7-4, 15. p.: 10-8, 20. p.: 13-9, 25. p.: 14-9, félidő: 16-12; 35. p.: 20-15, 40. p.: 22-17, 45. p.: 27-21, 50. p.: 28-24, 55. p.: 31-27

A törökök góljával kezdődött a mérkőzés, amelyre csak a 3. percben érkezett a válasz, Hornyák Dóra egyenlítő találata. Ettől kezdve már végig a magyarok vezettek, ám korántsem volt annyira könnyű a találkozó, ahogyan azt gondoltuk. A Kovács Péter vezette törökök támadásban szép megoldásokat mutattak be, ám ezek persze együtt jártak azzal, hogy a magyarok védekezésben több - s néha ugyanazt a - hibát is elkövették.

Góllövésben azért mi sem maradtunk el, hiszen Kovacsics Anikó kiválóan értékesítette a büntetőket, és Gerstmár Szilvia is szerzett három találatot. A szünetre aztán négygólos vezetéssel fordultak a csapatok.

A második játékrész magyar gólzáporral kezdődött, és azt hihettük, hogy véglegesen elhúzunk a törököktől. A kezdeti öröm csak négy percig, 20-13-ig tartott, ám az ellenfél rövid 6-7 perc alatt ismét felzárkózott négy gólra. Kovács Adrienn a maga öt, valamint Deáki Dóra négy második félidei góljával hozzájárult ahhoz, hogy ennél sokkal közelebb ne kerüljenek Kovács Péter lányai, így a kicsit döcögős meccs végére 34-29-re nyertek a Róth-tanítványok.

Junior válogatottunk március 12-én és 13-án Románia ellen készül fel a nagy megmérettetésre, a nyári, macedóniai világbajnokság selejtezőire. A magyarok Izlandon vívhatják ki a részvételt március 19-23. között.