DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYFyY6oJ' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Pontot csent a Nürnberg | handball.hu - kézilabda

Pontot csent a Nürnberg

2008. február 8. 20:02 © handball.hu

A Bajnokok Ligája középdöntőjének 1. csoportjában - némi meglepetésre - döntetlent ért el, és így mondható, hogy hazai pályán pontot csent a Nürnberg a vendég Vâlceától. A visszatérő Stephanie Ofenböck 3 gólt dobott.

Ofenböck triplázott
Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 1. forduló
1. FC Nürnberg - CS Oltchim RM Vâlcea 28-28 (15-15)
Nürnberg, 2000 néző
Vez.: Sokol, Posavec (CRO)

A Nürnberg góllövői: Šimáková 7(2), Rösler 5(2), Wohlbold 4, Walzik 3, Beck 3, Ofenböck 3, Sommerlund 2, Popluhárová 1
A Vâlcea góllövői: Beşe 7, Stanca 7, Meiroşu 5, Maier 4(4), Luca 3, Olteanu 1, Ţăcălie 1
Hétméteresek: 4/5; 4/5
Kiállítások: 2 perc; 10 perc
A mérkőzés: 5. p.: 4-2, 10. p.: 5-5, 14. p.: 8-6, 18. p.: 8-9, 23. p.: 10-12, 27. p.: 13-13, félidő: 15-15; 35. p.: 15-18, 39. p.: 16-20, 43. p.: 18-22, 47. p.: 20-22, 51. p.: 22-23, 54. p.: 24-24, 56. p.: 26-25, 58. p.: 27-28

A Bajnokok Ligája középdöntőjének pénteken rendezett, első mérkőzése a hazaiak két találatával kezdődött, a román kapusok, Tolnai és Pâslaru nem remekeltek, s ezért csak a félidő derekán tudták átvenni a vezetést Stancáék.

A Šimáková-vezette Nürnberg aztán - rövid fáradtság után - feléledt, és a 28. percben ismét átvették a vezetést. Az Oltchim azonban egyenlíteni, s úgy tűnt, ismét vezetéssel zárja a félidőt, ám Šimáková megtette a szükséges lépéseket, és gólt lőtt a lefújás előtt.

A második félidő elején a Stanca-Luca-Beşe hármas néhány perc alatt négygólos előnyt faragott - immár Dinu segítségével -, amelyet aztán sokáig meg is tudott tartani a román csapat. A meccs háromnegyedénél azonban a románok gólcsendre kényszerültek, Wohlbold és Walzik faragott a hátrányból, és értékesített büntetőivel Šimáková is túljárt Dinu eszén.

A mérkőzést végigszurkoló közönség segítségére most is szükség volt, ahogyan néhány hete a Sävehof ellen, s nem hiába: Walzik az 54. percben kiegyenlített, majd Popluhárovát vitte előre a lélek, és két, hatalmas termetű román védő darálójából pattintotta a labdát Dinu hálójába, s ezzel ismét átvette a vezetést a Nürnberg.

Meiroşu ezután azonban kétszer is villant, ismét a románok vezettek, ám a tíz hete kisbabájának életet adó Ofenböck alsó, talpról és takarásból leadott lövésével kicsipkézte a kapus hálóját, s ismét egyenlített. Az utolsó perc aztán izgalmasabb lett: körülbelül négy percet kellett várni a végeredményre.

Röviden: Ţăcălie vezetést szerzett, a románok mindkét oldalon ápolásra szorultak (támadásban is és védekezésben is), Herbert Müller edző időt kért, Raluca Ivant kiállították, Ania Rösler pedig (kapusmezben, kettős emberelőnyben) hatalmas lövést eresztett meg a kapu felé, s a labda két másodperccel a találkozó lefújása előtt került a hálóba.