Ismét ikszelt a Debrecen

2008. február 6. 19:40

Két mérkőzést bonyolítottak le az NBI tizennegyedik fordulójából, a Cornexi ismét vért izzadva nyert a Vasas otthonában, míg a vendég Debrecen nem bírt a Vác csapatával.

Veszeli ismét húzóember volt
Veszeli ismét
húzóember volt
NBI 14. forduló

Uniqa-Vasas - Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn 25-26 (14-15)
Vasas sporcsarnok, 200 néző
Vezette: Kocsmáros András,Nagy László
Az Uniqa-Vasas gólszerzői: Nagy Krisztina 11(5), Pollakova Alzbeta 4(1), Kolos Dorottya 3, Gaál Adrienn 2, Kuprichenkova Olga 2, Balog Beáta 1(1), Lőw Andrea 1, Sterbik Andrea 1
A Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn gólszerzői: Balogh Beatrix 7(2), Vaszari Virág 6, Trishchuk Kristina 5, Tápai Szabina 3, Mayer Szabina 2, Bernataviciute Laima 2, Kamper Olívia 1
Kiállítások: 2 ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/7 ill. 2/2

Sladjana Djericnek az utolsó másodpercekben bemutatott bravúrjával a Vasas otthonában szerzett egygólos győzelmet a Cornexi-Alcoa. A végig nagyon szoros mérkőzésen egyik csapat sem vezetett több mint két góllal. A fehérváriaknál ezúttal a szélsők jártak élen a gólgyártásban, míg az angyalföldiek közül a tizenegy gólos Nagy Krisztina volt a legeredményesebb.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:
„Ismét kedvezőtlenek voltak az előjelek a Dunaferr elleni mérkőzést követően, hiszen Zoya nem tudott rendesen edzeni, Sonny ráadásul edzés nélkül vállalta a mai játékot, így is csak védekeztetni tudtam. Zoya mindkét hétfői edzésünket kihagyta, s bár csapatban volt, nem tudtam pályára tenni.
A Vasas elleni találkozón nem is a játék, mint inkább a küzdelem domborodott ki. Harcosságban az egész csapat dicsérhető, de voltak egyéni jó teljesítmények is, Kristina például nagyon sokat jelentett a pályán, és döntően befolyásolta az eredményességünket a két szélsőnk játéka is. Főleg az első félidőben egy nagyon kemény védekezést produkáltunk, és ez vezetett a győzelemhez. Fordulatos találkozó volt, a vége előtt tíz perccel még az ellenfél vezetett, de a végjátékot mi bírtuk jobban.
Azt hiszem, az a tény, hogy nemzetközi kupában indulhat egy csapat önmagában motiváció kell hogy legyen. A mai meccs végén azt mondtam a lányoknak, hogy a későbbiekben is ezt a harcos játékot kell produkálnunk, ami előbb-utóbb jobb játékkal párosul majd. Sokkal jobban kell ragaszkodniuk a hét közben gyakorolt taktikához, de ha a küzdés megvan, akkor az akár a gyengébb játékokon is átsegíthet egy csapatot.
Csütörtök délelőtt nézzük meg először együtt a spanyolokat, eddig még nem látták a lányok őket; aztán délután már őrájuk készülve edzünk. Péntek hajnalban indulunk, az érkezés estéjén egyet edzünk, másnap délelőtt egy átmozgatás után pedig este hétkor játsszuk a meccset."

Váci NKSE - DVSC-Aquaticum 28-28 (15-16)
Vác, Városi sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Bonifert Ferenc,Oláh Viktor
A Váci NKSE gólszerzői: Veszeli Judit 10(5), Farkas Veronika 5, Orbán Adrienn 4, Ábrahám Szilvia 4, Gerstmár Szilvia 3, Bagócsi Barbara 2
A DVSC-Aquaticum gólszerzői: Latakaite Ruta 8(1), Benyáts Beatrix 6(5), Szűcs Gabriella 5, Stuparicova Dagmara 3, Csáki Viktória 2, Temes Bernadett 2, Micsics Nada 1, Szabó Valéria 1
Kiállítások: 6 ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5 ill. 9/6

Rettenetes kapkodással peregtek le a kezdeti percek. A hazaiaknak az alsóháztól való menekülés, a Lokinak a gyenge formából való kilábalás volt a tét. A vendégek nyugodtak meg előbb, de következett egy jó váci periódus. 6-5 után az első félidő közepén nagyon beindultak a debreceniek. Ötgólos előnyüket azonban az ismét lábra kapó vendéglátó szünetig minimalizálni tudta.

A pihenőt követően az egyik oldalon Veszeli Judit (képünkön), míg a másikon Ruta Latakaite vitte hátán a csapatát. Amikor a meccs kétharmadánál Juhász Edina bravúrokkal kezdte óvni hálóját a góltól, átvette az irányítást és két-háromgólos fórra tett szert a Vác. 27-24-el kezdődött a záró tíz perc. Mindkét csapat végső erőtartalékát is bedobta a hatalmas iramú, nagy csatában. A váciak azonban ekkor már szinte semmi veszélyt nem jelentettek kapura. Egyenlő lett az állás, majd az utolsó percben büntetőből ismét vezetett a Duna-parti hölgykoszorú.

Húsz másodperccel a sípszót megelőzően egy - a nézőket úgy tűnt jogosan felháborító - másik füttyszó is harsant. A Debrecen megkapta az egyenlítés lehetőségét szintén hétméteresből, amivel Latakaite élt is. A lefújást követően az amúgy többnyire sportszerű váci közönség dühe a Bonifert-Oláh bírópárosra, illetve - érthetetlen módon - a vendégek szakmai igazgatójára, Skaliczki Lászlóra irányult. Szerencsére atrocitásra nem került sor.

Kenyeres József: Egy kiscsapat nagyot küzdve a győzelem kapujáig elért, aztán...
Skaliczki László: Az első félidő közepén jól játszottunk, majd hektikus küzdelemben igazságos döntetlen született.

Forrás: vac.hu