DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYF8QK2U' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Minimális különbségű Larvik-diadal | handball.hu - kézilabda

Minimális különbségű Larvik-diadal

2008. január 13. 17:50 © handball.hu

A Larvik megnyerte utolsó Bajnokok Ligája-mérkőzését a Lada Toljatti ellen, bár már a meccs kezdete előtt biztos volt, hogy a norvégok a KEK-be jutnak. A 2. félidő kiélezett küzdelmet hozott, amelyből végül a hazaiak jöttek ki jól.

Bajnokok Ligája, C-csoport, 6. forduló
Larvik HK - HK Lada Toljatti 29-28 (16-14)
Larvik, Bergslihallen, 600 néző
Vez.: Muro San José, Rodríguez Murcia (ESP)

Larvik: Ødegård, Rantala (kapusok), Larsen 1, Breistøl 1, Kristiansen 3, Johansen 5, Breivang, Heieraas 3, Riegelhuth 11(3), Flaatnes 4, Døvle 1, Stange
Lada: Szidorova (kapus), Mocsalina 7, Posztnova 7, Klimova, Muravjova 6(2), Boldirjeva 1, Davigyenko, Lukjanyenko, Kurbanova, Vinogradova 2, Csernojvanyenko 5, Nyikityina, Gorskova
Hétméteresek: 3/4; 2/5
Kiállítások: 6 perc (Kristiansen, Riegelhuth, Riegelhuth); 8 perc (Muravjova, Davigyenko, Lukjanyenko, Vinogradova)

Sokkal jobban kezdte a mérkőzést a Lada, 6-3-ra elhúztak, s a Larvik csak az első félidő utolsó öt percben tudta megfordítani a mérkőzést, így 30 perc után már 16-14-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

A második félidőben 7 perc alatt kiegyenlített az orosz gárda (17-17), majd hat perc alatt ismét háromgólos előnyre tett szert (19-22). A félidő további részében egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól, vagy a Larvik, vagy a Lada vezetett egy góllal. Ahogyan az utolsó percben Døvle találatával a hazaiak, s ezen az álláson már nem is tudtak változtatni a vendégek.

A csoportból az eddig százszázalékos Hypo, valamint a Lada Toljatti jutott tovább, a KEK-ben pedig a Larvik indulhat, ellenfele pedig a bosnyák ŽRK Katarina Mostar lesz.