Elődöntőbe jutott Angola

2008. január 12. 1:07 © handball.hu

A XVIII. Afrikai Nemzetek Kupája a 2. fordulójában, az A-csoportban Angola - ha nehezen is, de - öt góllal győzött Kongó-Brazzaville ellen, és így csoportelsőként biztosította helyét a keddi elődöntőben.

Fotó: CAN 2008
XVIII. Afrikai Nemzetek Kupája, Angola
2. forduló, A-csoport, Benguela

Angola - Kongó-Brazzaville 35-30 (16-17)

Angola legjobb góllövői: Belina Larissa 6, Marcelina Kiala 6, Filomena Trindade 3, Natália Bernardo 3
Kongó-B. legjobb góllövői: Jocelyne Mavoungou Tsahout 8, Chantal Okoye Mbon 4

Izgalmas csatát hozott a csoport másik mérkőzése, a két vb-résztvevő csatája. Meglepetésre az első félidőt a kongóiak uralták, hiszen negyed óra elteltével 9-7-re, a félidőben pedig 17-16-ra vezettek. Aztán hamarosan megfordította a hazai csapat az eredményt: a 40. percben már 23-20 volt Angolának, aztán tíz perccel később 29-26, s a végére plusz két góllal többet mutatott az angolai mérleg. 35-30-ra nyert tehát a vb-7., s ezzel - a szombati meccs végeredményétől függetlenül - a B-csoport 2. helyezettjével játszik a keddi elődöntőben.

Algéria - Gabon 21-20 (14-9)

Gabon az első félidő nehézségei után megszorongatta ellenfelét, de végül nem tudott nyerni, így már csak az 5-8. helyért játszhat, míg ellenfele szombaton élet-halál harcot vív az elődöntőért Kongó-Brazzaville ellen.

Az A-csoport állása
1. Angola 2 2 0 0 77-54 4 pont
2. Kongó-Brazzaville 2 1 0 1 60-49 2
3. Algéria 2 1 0 1 45-62 2
4. Gabon 2 0 0 2 34-51 0

B-csoport, Huambo
Tunézia - Elefántcsontpart 24-24 (11-14)

Sokak meglepetésére Tunézia, a két évvel ezelőtti verseny ezüstérmese nem bírt el az akkori negyedik helyezett elefántcsontpartiakkal. Sőt, utóbbi a félidőben még vezetett is. Ám ha a nyári összecsapás eredményét (TUN-CIV 14-18) - és a félidő eredményét - nézzük, akkor Elefántcsontpart elveszítette az egy pontot, és szombaton meg kell küzdenie az elődöntős helyért az azonos pontszámmal a 2. helyen álló Kamerun ellen.

Kamerun - Kongói DK 24-29 (9-16)
Vez.: Yasser, Fathi (NGR)

Kamerun: Marie Tagomo, Nono Njampov 2, Celestin Nyetsok 6, Adrienne Djuka 1, Dipoko Ady 2, Laurentine Balilumin, Augustine Moundjongue 2, Nicole Magne, Anne Essan 6, Marthe Eke 3, Kaldjop Ngo, Tchoumen Tchouanwou, Yinga Nguekwian, Yannick Jacqy, Lah Megouem 2. Edző: Kouoh Epopa Privas.

Kongói DK: Bibiche Karamb, Makila Bibiche 1, Feza Mwange, Bibiche Mwenga, Albertine Kalambote, Lisette Bayila 4, Lifaefi Otomo 3, Christiane Mwasesa 11, Virginie Mamba 2, Mireille Mpoyo 2, Nicole Mbole 1, Lídia Musonda, Sheta Mbo 5. Edző: Jean Bosco Nzapangolombi

Kamerun már többször volt vb-résztvevő, és most a nehezebb csoportban foglal helyet, azonban ezzel a vereséggel nagyon nehéz lesz a torna elődöntőjébe kerülnie. A Kongói Demokratikus Köztársaság győzelme pedig mindenképpen meglepetésnek számít.