DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYMDQRH4' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST A szurkolók pluszt jelentettek | handball.hu - kézilabda

A szurkolók pluszt jelentettek

2008. január 12. 20:35 © handball.hu

A Nürnberg példa nélküli második félideji játékával és nem utolsó sorban a hazai szurkolók véget nem érő buzdításával a Bajnokok Ligája 6. fordulójában 32-25-re nyert a Sävehof ellen, s így a legjobb 8 közé jutott.

Miriam Šimáková
Bajnokok Ligája, 6. forduló, B-csoport
1. FC Nürnberg - IK Sävehof 32-26 (15-18)
Nürnberg, 1200 néző
Vez.: Leandersson, Lindroos (FIN)

A Nürnberg góllövői: Šimáková 8(2), Rösler 8(3), Beck 5, Sommerlund 4, Wohlbold 4, Walzik 2, Rohde 1
A Sävehof góllövői: Ahlm 9(1), Gulldén 8(2), Wikentsten 4, Johansson 4, Udén 1
Hétméteresek: 5/6 (Rösler - Grubbström ellen); 3/7 (Gulldén, Ahlm, Utkovic és Ahlm - Gubová ellen)
Kiállítások: 6 perc (Wohlbold, Wohlbold, Rösler); 6 perc (Odén, Odén, Hansen-Blomquist)
A mérkőzés: 5. p.: 2-4, 10. p.: 4-6, 15. p.: 8-9, 20. p.: 11-11, 25. p.: 14-14, félidő: 15-18; 35. p.: 17-19, 40. p.: 19-22, 45. p.: 22-24, 50. p.: 23-24, 55. p.: 27-24
Időkérések: 26'47" (14-16), 59'18" (30-25); 28'47" (14-16), 51'22" (25-24)

A Sävehof kezdte jobban a mérkőzést, s a hazaiak csak a 17. percben vezettek először Walzik góljával (10-9), majd tartották előnyüket, vagy éppen döntetlen volt az állás. Egészen a 26. percig, amikor Gulldén nem hibázott, s 14-15 lett az eredmény. A Sävehofnak ekkor ismét jobban jött ki a lépés, s a félidőre már háromgólos előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

A második félidőben ismét mehettek az eredmény után a nürnbergiek, 21-24-ről kezdtek el kapaszkodni a 44. perctől kezdve, mígnem Rohde az 51. percben kiegyenlített. A Sävehof pocsék végső 15 percet produkált, Gubová lehúzta kapuja előtt a rolót, ezért egyetlen találatot sem értek el majd' negyed óra alatt a svéd bajnok. A nürnbergi 9-0-s sorozat után Ahlm büntetőt hibázott, ám a kipattanót értékesítette, s ezzel bedobta csapata utolsó gólját.

A németek végül megérdemelten nyertek az utolsó 16 percben elért párját ritkító eredményükkel (ennyi idő alatt 11-2 volt a Nürnberg javára), s várhatják a keddi sorsolást.

A BL-ben ebből a csoportból az orosz Zvezda jutott még tovább, a Krim pedig örülhet a német győzelemnek, hiszen a horvát Lokomotivát fogadhatják a KEK-ben a február 9-10-i hétvégén. A Sävehof kiesett a BL-ből, s jövőre sem indulhat ebben a sorozatban svéd csapat az EHF ranglistája alapján.