Meglepte a Derecske a Lokit

2008. január 11. 19:36

Megszületett a magyar bajnokság 10. fordulójának első meglepetés-eredménye, miután a Derecske döntetlent tudott elérni a Debrecen otthonában. A Fáy utcában az esélyeknek megfelelően nyert a Dunaferr a Vasas ellen.

Sütő vezetésével 1 pont Fotó: derecskekezilabda.hu
Sütő vezetésével 1 pont
Fotó: derecskekezilabda.hu
NBI, 10. forduló

DVSC-Aquaticum - Tajtavill-Derecske KK 29-29 (16-14)
Hódos I. spcs, 2000 néző
Vez.: Szegedi, Unyatinszki

A DVSC gólszerzői: Szűcs Gabriella 8, Rūta Latakaitė 6, Temes Bernadett 5(4), Csáki Viktória 4, Dagmara Stuparičová 3, Hornyák Dóra 1, Nada Mićić 1, Szabó Valéria 1
A Derecske gólszerzői: Sütő Mariann 8(1), Kocsik Viktória 7(1), Pádár Margit 5(2), Rácz Emese 3, Flaska Mónika 2, Kudor Kitti 2, Szabados Ibolya 2
Kiállítások: 6 perc; 12 perc
Hétméteresek: 4/5; 4/5

Bármilyen hihetetlennek tűnik, de igaz: a DVSC-Aquaticum női kézilabdacsapata hazai pályán pontot mentett az újonc Tajtavill-Derecske ellen a bajnokság első idei mérkőzésén. Annak ellenére, hogy a meccs nagy részében a Loki vezetett, a végén hajszál híján vendégek járhattak örömtáncot.

Telt ház és nagyszerű hangulat várta Debrecenben a két csapatot, hiszen a vendégeket szokás szerint elkísérték roppant lelkes drukkereik. Az már a meccs "előjátékából" kiderült, hogy a Derecskén játszó egykori Lokisták - szám szerint heten - óriási bizonyítási és becsvággyal vetik majd magukat a küzdelembe. Így is történt, hiszen az első félidőben végig fej-fej mellett lődözték a gólokat a csapatok. A haziaknál ekkor az egymás után négy Loki-gólt szerző Latakaité vitte a prímet, a Derecskében pedig a végig hallatlan elszántsággal és eredményesen küzdő beálló, Sütő Mariann. A hazaiaknál hiába védett több ziccert Triffa, a támadásbeli hibákért mindig büntetett a vendégcsapat. A játékrész vége felé ellépett néggyel a Loki (16-12), de két gyors derecskei találattal megint visszajött a meccsbe a szünetig a szintén egykori debreceni, Kocsik által vezérelt Derecske (16-14).

A fordulás után bravúrosan rajtoltak a hazaiak, hiszen kettő nullra megnyerve egy emberhátrányt, megint négyre növelték a különbséget (18-14). De jött újra Sütő, majd Flaska, meg Kudor és a Loki nyakában volt ismételten a Derecske. Hullámzott a küzdelmes, kemény, de sportszerű meccs, Szűcs és Stuparicová villanásai ismét visszahozták a hazaiaknak a "közte négyet". Ám a Derecske sehogyan sem akart megrogyni, sőt. Hiába talált be ekkortájt egyszer hetesből, egyszer pedig átlövésből az új csapatában még bizonytalanul a helyét kereső Temes Bernadett, a Tajtavill nemcsak egyenlített, hanem Rácz Emese, Kocsik és Pádár találataival a vezetést is átvette (24-25). Szűcs Gabi ugyan egyenlített, de a vendégek lépéshibái miatt reklamáló debreceni mestert, Varga Józsefet kétperces büntetéssel sújtották a bírák. 26-26-nál következett be az igazi törés a hazaiak játékában. Ekkor kettős emberelőnyben előbb Temes lőtt kapufára egy hetest, majd ahelyett, hogy előnyt kovácsoltak volna a hazaiak, Rácz Emese góljával el is vesztették ezt az időszakot (26-27).

Ettől kezdve teljes pánikban kézilabdázott tovább a Loki, noha Triffa válogatott formában teljesített a kapu előtt. Drámai végjáték következett ezután, két perccel sem volt már hátra, amikor Pádár kettőre növelte a vendégelőnyt (27-29). Csáki gólja csillantotta meg az egyenlítés reményét. Az utolsó percben a labdát szerezni igyekvő hazaiakat kijátszó Kocsik ziccerét megfogta Triffa, az ellentámadásnál pedig két (!) másodperccel a vége előtt jutott szabaddobáshoz a Debrecen. Szűcs Gabi pedig Király hálójába bombázta a feladott labdát (29-29).

Összességében a ragyogóan küzdő és lelkikeg jobban felkészült Derecske rászolgált az ikszre, a Loki pedig egyelőre nem tudta elviselni kulcsembereinek - most elsősorban Orbánnak és Benyátsnak - a hiányát. Varga József, a DVSC-Aquaticum edzője elmondta: a játékvezetés miatt néha Derecskén érezte magát, de gratulált az ellenfélnek. Köstner Vilmos, a vendégmester szerint győzelmet érdemelt volna csapata, de az egy ponttal is elégedett volt. Szó, mi szó, sok munka vár még a kényszerűségből megújított Lokira...

Uniqa-Vasas - Dunaferr NK 25-30 (12-15)
Fáy utca, 100 néző
Vez.: Bonifert, Oláh

A Vasas gólszerzői: Alžbeta Polláková 5, Balog Beáta 5(3), Olga Kupricsnekova 4, Lőw Andrea 3, Gaál Adrienn 2, Nagy Krisztina 2, Kolos Dorottya 1, Sterbik Andrea 1, Szalontai Edit, Szeberényi Bianka 1(1)
A Dunaferr gólszerzői: Mörtel Renáta 8(3), Borbás Rita 5, Lovász Zsuzsanna 5, Ferling Bernadett 4, Vincze Melinda 4(1), Pigniczki Krisztina 3, Sopronyi Anett 1
Kiállítások: 6 perc; 14 perc
Hétméteresek: 4/6; 4/5

A hosszú téli szünet utáni első bajnoki mérkőzését játszotta ma csapatunk: együttesünk a bajnoki tabella utolsó előtti helyén szerénykedő Vasas otthonába látogatott. A találkozó esélyesei természetesen a mieink voltak, ám ahogy azt Imre Vilmos a mérkőzés előtt elmondta, számításai szerint a fővárosiak az első játékrészben még bírni fogják a mieink tempóját, s csak a második harminc percben dőlhet majd el véglegesen a találkozó.

Fej-fej mellett

Mint kiderült, Imre Vilmos nemcsak remek szakember, de jósnak is kiváló, hiszen a találkozó szinte pontosan úgy alakult, ahogyan azt csapatunk szakmai vezetője prognosztizálta. Az első percekben ugyanis felváltva szerezték góljaikat a csapatok, hol a mieink, hol a Vasas állt jobban egy találattal (5-4). A félidő derekához érve azonban pontosabb lett a Dunaferr támadójátéka, ráadásul védelme is egyre biztosabb lábakon állt, így 6-6 után sorozatban három gólt is szereztek a piros-fehérek, s ezzel el is húztak ellenfelüktől (7-10).

Ebben nagy szerepet játszott a két hétméterest is hárító Knezovic kapus, de Lovász, Ferling és Borbás teljesítményére sem lehetett rossz szava senkinek, az ő gólerős játékuk is kellett ahhoz, hogy a játékrész végéig megőrizze háromfás előnyét együttesünk (12-15).

Innen már simán

Bár a második játékrész első tíz percéből hatot emberhátrányban játszott csapatunk, mégis ekkor dőlt el végérvényesen a mérkőzés. A háromgólos előnyből ugyanis az emberhátrányok ellenére is hétfás vezetést kovácsolt együttesünk, mely az első tíz percben magasan a Vasas fölé nőtt (16-23). A folytatásban már csak annyi dolga volt a mieinknek, hogy tartsák biztos vezetésüket, s bár hibák azért akadtak a játékunkban, a piros-fehérek könnyedén őrizték magabiztos előnyüket (23-30).
A végig jól küzdő, de ezúttal fejet hajtó Vasas az utolsó három percet két góllal megnyerte, s ezzel felkapaszkodott öt találatra, ám ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég, a győzelmet ugyanis teljesen megérdemelten csapatunk szerezte meg – mégpedig 30-25 arányban. Ezzel a sikerrel csapatunk ismét átvette a második helyet a bajnoki táblázaton, s ha egy hét múlva hazai pályán legyőzi a Ferencváros együttesét is, úgy óriási lépést tehet a dobogós helyek valamelyikének elérése felé.

Forrás: dferrhandball.com