Életben tartott remények

2008. január 6. 17:54 © handball.hu

A BL első csoportkörének utolsó hazai mérkőzésén a Ferencvárosnak a Podgorica ellen nyílt lehetősége, hogy megszerezze idei első pontjait.

Bajnokok Ligája, D-csoport, 5. forduló

Budapest Bank-FTC - ŽRK Budućnost T-Mobile 36-28 (15-12)
Népliget, 500 néző
Vezette: Liachovicius, Paskevicius (LTU)
FTC:Pastrovics - Juhász 6(3), Zácsik 8, Szucsánszki 1, Uhrakova 7(2), Soós 4, Kovacsicz 5. Cserék: Haris (kapus), Szamorásnsky P. 3, Szamoránsky A., Németh Cs., Ilyés 1, Kocsis 1
Budućnost: Barjaktarević - Radičević 6, Radović 9, Dragutinović 2, Mladenović 3, Damjanac 3, Jovović 4. Cserék: Milenković (kapus), Orlandić, Pavićević, Miljanić 1
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Kiállítások: 2, ill. 10 perc

A Fradi erősen összpontosított védekezéssel indította a találkozót, így az ellenfél főként labdaszerzésből, gyors passzokból, illetve szélsői által tudott eredményes lenni. A vendégek folyamatosan kapaszkodásra kényszerültek, miközben az FTC a félidő derekára támadásban a teljes baloldalát lecserélte. Szamoránsky Piroska 17. percben szerzett találatával 10-7-re lépett meg csapata, viszont az ezt követő támadások sorra kimaradtak, s csak a vendégek ügyetlenkedésének volt köszönhető, hogy nem foszlott szét az előny. Radicevic és Radovic négy-négy góljával cipelte hátán az egész montenegrói alakulatot, ám ez sem volt elég a félidei felzárkózáshoz. A szünetben 15-12-re vezet a hazai csapat.

A második játékrész elején határozottan kezébe vette a karmesteri pálcát a Fradi, és a 38. percben már hat góllal vezetett (22-16). A Pastrovicsot váltó Haris is jól dolgozott a magyar kapuban, míg a túloldalon sem Milankovics, sem pedig Barjaktarevics nem tudott mit hozzátenni a hézagos védelmen lazán átlépő támadásokkal. Az ifjú titán Zácsik Szandra ismét bizonyította, mennyire jó formában van, és meglepő találatokkal segítette a folytatásban is társait. A Buducnost úgy tűnt, fejben is feladta a győzelem reményét, s az FTC így egy lazább második félidővel tudott magabiztos nyolcgólos sikert aratni. Az ellenfél dicséretére írandó azonban Radovic időntúli szabaddobás-értékesítése, mely viszont ilyen különbségnél a szépítésre sem lehetett elég.

Győzelmével a Ferencvárosnak még mindig van reménye, hogy elcsípje a KEK-szereplést érő csoportharmadik helyet. Ehhez azonban minimum döntetlent kell jövő héten Viborgban játszani azt feltételezve, hogy odahaza a Podgorica kikap a Valceától.