Csoportelső lett a Vâlcea

2008. január 2. 23:07 © handball.hu

A Bajnokok Ligája favoritjának kikiáltott Oltchim Vâlcea nyerte meg a D-csoport rangadóját Viborgban, így 10 ponttal áll, s immár biztos, hogy csoportelsőként jut tovább a főtáblára. Az FTC - Budućnost találkozóra a Népligetben kerül sor vasárnap 17.15-kor.

Ramona Maier: 16 gól
Bajnokok Ligája, 5. forduló, D-csoport
Viborg HK - CS Oltchim Rm. Vâlcea 29-31 (16-20)
Viborg Stadionhal, 1293 néző
Vez.: Repenšek, Požežnik (SLO)

A Viborg góllövői: Lund Nielsen 3, Aaen 3, Althaus 3, Reiche 3, Bjørndalen 6, Fisker 1(1), Roslyng Christiansen 4, Skov 5, Kr. Lunde 1
A Vâlcea góllövői: Lecuşanu 1, Olteanu 6, Maier 16(8), Meiroşu 2, Luca 2, Manea 2, Vădineanu 1(1), Cherăscu 1
Hétméteresek: 1/3 (Roslyng Christiansen és Fisker hagyott ki egyet-egyet); 9/9
Kiállítások: 8 perc (Lund Nielsen, Skov, Skov, Lund Nielsen); 10 perc (Olteanu, Lecuşanu, Manea, Tadici, Ivan)
A mérkőzés: 5. p.: 2-5, 10. p.: 4-8, 18. p.: 8-14, 21. p.: 11-14, 25. p.: 13-16, félidő: 16-20; 35. p.: 19-21, 40. p.: 20-22, 45. p.: 21-24, 50. p.: 24-25, 55. p.: 26-27
Időkérések: 10'37" (4-9), 56'53" (26-28); 19'09" (9-14), 56'04" (26-28)

A Bajnokok Ligája 5. fordulójában Viborgba utazott Gheorghe Tadici csapata, igaz, Dinu, Stanca és Beşe nem tartott a többiekkel. A másik oldalon hiányzott a kéztöréssel bajlódó Jurack, a kapus Bager Due, a nemrég műtött Thomsen, ám Althaus és Kristine Lunde is bizalmat kapott az edzőtől, és a betegséggel bajlódó Popović is bekerült a keretbe.

Az első félidőben gyors előnyt szerzett a vendég csapat, a Tomas Ryde által kigondolt taktika kevésbé jött be: csak Meiroşut tudták kikapcsolni a támadásból, a románok szélsői villogtak mindkét oldalon, és Maier sorra lőtte a gyors letámadásokból származó góljait. A 20. perc környékén aztán felébredt a Viborg, Ryde forgatta csapatát, és ez a góllövők számában is látható volt: egyre többen találtak először Pâslaru, majd Tolnai kapujába.

A félidő vége mégsem a Viborgnak kedvezett: a dánok feljöhettek volna két gólra, ám eladták a labdát, s a szemfüles Luca 15 méterről talált Lunde Haraldsen kapujába néhány másodperccel az első félidő vége előtt.

A második félidő három hazai góllal kezdődött, s a csapatok tíz perc alatt csak hatszor találtak kapuba, főként az ellenfelek jó - s néha durva - védekezésének köszönhetően. Skov-t a második félidő 11. percének elején kiállítással büntették, aztán Vădineanu büntetője törte meg az öt és fél perces román gólcsendet. A hazaiak 1-1-gyel úszták meg az emberhátrányt, hiszen a vendégek többször is eladták a labdát, ám Fisker a másik oldalon büntetőt hibázott.

A Viborg színeiben hét és fél perc után Roslyng Christiansen pattintotta a labdát Pâslaru hálójába, 21-23-ra alakítva az eredményt a 44. perc elején. A másik oldalon ismét betalált Manea, így háromnegyed mérkőzés után háromgólos lett a románok előnye. Kapaszkodni kezdett a Viborg, mire Kristine Lunde az 50. perc elején 24-25-re kozmetikázta az eredményt - első idei Bajnokok Ligája-góljával. Egyenlíteniük azonban ekkor nem sikerült, sőt, Tadicit is kiállították a szlovének. Maier azonban hosszú idő után újra betalált szélről, akcióban, a válasz nem késlekedett, hiszen Bjørndalen ekkor már az ötödik gólját lőtte.

Skov az 53. percben végre egyenlíteni tudott, és meghozta a reményt a hazaiak számára 26-26-os állásnál. Az ellenfél azonban - bár Lunde Haraldsen jól védett, - nem tudta kihasználni helyzeteit, eladták a labdát, vagy éppen Pâslaru állította meg a kapuhoz érkező játékszert. Tadici beállította Cherăscut, aki Maier büntetője után betalált, s a Vâlcea előnyét kettőre növelte. A román edző ekkor kikérte idejét, hogy megnyugtassa lányait, ám gólt nem sikerült szerezniük Maieréknek. Az ellenfél oldalán Ryde kért időt, hogy befejezze lányainak adott tanácsait.

A végjáték aztán a vendégeké lett, Maier először büntetőből, majd szélről talált be (26-30), s ez végleg eldöntötte a mérkőzést. Ezután már csak gyors gólok születtek mindkét oldalon, ezért a Vâlcea kényelmesen nyerte meg a csoport rangadóját.