A Byåsen elhódította a Norvég Kupát

2007. december 29. 18:31 © handball.hu

Szombaton játszották a Norvég Kupa döntőjét Oslóban, amelyen a Byåsen lelökte trónjáról a Larvik csapatát, s elkobozta a serleget, negyedszer szerezve meg azt.

A mezőny legjobbja: Riegelhuth
Norvég Kupa, döntő
Byåsen HE - Larvik HK 30-27 (16-14)
Oslo Spektrum, 5112 néző
Vez.: Andersen, Sødal

A Byåsen góllövői: Frafjord 7, Hårsaker 6(3), Nøstvold 5(1), Herrem 5, Villabø 3, G. Snorroeggen 2, M. Snorroeggen 1
A Larvik góllövői: Riegelhuth 9(2), Larsen 4, Kristiansen 4, Breistøl 3, Flaatnes 3, Stange 2, Johansen 1, Breivang 1
Kiállítások: 8 perc; 10 perc
Hétméteresek: 4/7; 2/2

A Byåsen először 1988-ban, majd '89-ben és '91-ben nyerte meg a Norvég Kupát, de többszörös ezüstérmes volt a sorozatban (1980, 1985-1987, 1990, 1994, 1998, 2004-2006).

Ezen a mérkőzésen a Byåsen csapatának jött ki jobban a lépés: ellenfele egyetlen egyszer vezetett, Kristiansen góljával, a mérkőzés 2. percében (0-1). A kupára éhes trondheimiek oldalán Nøstvold és Herrem kezdte a gólgyártást, és a 7. percre el is húzott (3-1). Négy perccel később Villabø megduplázta a különbséget, ám a Larvik ekkor megakasztotta a Byåsen-gépezetet, és felzárkózott egy gólra (17. p.: 7-6).

Először Hårsaker kapcsolódott Nøstvoldékhoz gólgyártásban, majd Frafjord is elővette szerencsés kezét, és néhány lövésével meglepte Rantalát, s ezzel ötre növelte elünyőket (27. p.: 14-9). Az első félidő zárószakaszában aztán felzárkózott a Larvik Larsen és Breistøl révén (félidő: 16-14).

A második szakasz is Byåsen-gólokkal kezdődött, s a Larvik igyekezett faragni hátrányából: a 41. percben már 18-17-et mutatott az eredményjelző. A hátralévő időben két-három gólokkal tudtak vezetni Hårsakerék, ám az 53. perctől ismét megtáltosodtak, és négy perccel később a trondheimi gólja már plusz hatot ért (30-24). Ekkor aztán kényelmesen hátradőlt a Byåsen, hogy Riegelhuth valamint Kristiansen - afféle keretes szerkezetként - beállítsa a 30-27-es végeredményt.