Párizs, a kínok városa

2007. december 16. 8:47 © handball.hu

A magyar nőikézilabda-válogatott Angola ellen játszotta utolsó mérkőzését. A találkozón a világbajnokság hetedik helye volt a tét, ám az afriakiak ellen is keveseknek bizonyultunk.

Világbajnoki mérkőzés a hetedik helyért

AngolaMagyarország 37-36 (17-20)
Vezette: Din, Dinu (ROU)
Angola gólszerzői: Eduardo 2, Bengue 5/1, Trindade 3, Calandula 1, Almeida 8, Fernandes 2, M. Kiala 9, L. Kiala 5, Bernardo 2
Magyarország gólszerzői: Ferling 3, Vérten 5, Kirsner 1, Szucsánszki 2, Görbicz 13/8, Tóth 3, Szamoránsky 6, Szűcs 1
Hétméteresek: 1/1, ill. 9/8
Kiállítások: 12, ill. 6 perc

Az utolsó világbajnoki mérkőzésünkön Balogh Beatrix és Tomori Zsuzsanna nem léphetett pályára. A kimaradók elmondták, hogy előzetesen ennél sokkal fényesebb eredményre számítottak. A sorsdöntő meccseken azonban rendre a végjátékban maradt alul csapatunk.

A mai eredménytől függetlenül elmondhatjuk, hogy Magyarország válogatottja tíz éve nem szerepelt ennyire gyengén sem Európa-, sem világbajnokságon, sem pedig olimpián.

1995 – ezüstérem

Az eddig is dicséretesen teljesítő Angola válogatottja az első perctől fogva tudta tartani a lépést lányainkkal. A félidő közepére sikerült nagyobb különbséget kiharcolnunk, ekkor Szamoránsky triplájával 6-10-re vezettünk. Az afrikaiak szinte a félpályáig ki-kifutva igyekeztek távol tartani lányainkat a kapujuktól. A Görbicz mögött a vb-góllövőlista jelenlegi bronzérmese, Marcelina Kiala ma is elemében volt, ám az ezüstérmes Görbiczet sem kellett félteni: igyekezett mindent megtenni az ellen, hogy utolérje őt. Az utolsó 4-5 percre Herr állt a magyar kapuba, a csapat pedig háromgólos előnyt lapátolt össze a félidőre.

Angola a második játékrész elején ismét nagy rohamot indított, és Filomena Trindade találatával a 37. percben ki is egyenlített (24-24). A mieink rendszeresen elkapkodták helyzeteiket, és a feltűnően könnyedén játszó ellenfél felszabadultsága volt az, ami a csapatunkból hiányzott. A lassan gyülekező nézősereg elképedve nézte, ahogyan eladogatták a magyarok a labdáikat támadásban, és az afrikaiak ebből simán szerezték találataikat. Az 55. percben Angola átvette a vezetést (35-34), és a játékkép alapján is érett a meglepetés. Marcelina Kiala és Maria Eduardo még Görbicztől is labdát tudott csenni.

Egygólos angolai vezetésnél, tíz másodperccel a lefújás előtt Németh András időt kért, de az idő már kevés volt az egyenlítéshez is.

A mérkőzést a szívvel-lélekkel küzdő Angola nyerte, ahol a legjobb játékosnak Ilda Bengue-t választották.

Németh András: Nagyon szégyellem magam a vereség miatt. A csapat ma sajnos nem tudta átérezni, hogy egy olyan válogatottól, mint Angola nem kaphatunk ki.