Vajon a hetedik hely összejön?

2007. december 15. 11:20 © handball.hu

A magyar nőikézilabda-válogatott Franciaország ellen lépett pályára a világbajnokság második „kiselődöntőjében”. A házigazdák egy jó hajrával egyértelmű győzelmet arattak felettünk, így holnap a hetedik helyért Angolával játszunk.

Világbajnoki mérkőzés, „elődöntő” az 5-8. helyekért

FranciaországMagyarország 32-27 (16-15)
Vezette: Chernega, Poladenko (RUS)
Franciaország gólszerzői: Kanto 1, Ayglon 4, Pecqueux Rolland 5, Herbrecht 2, Cano 5, Wendling 1, Borg 4, Dembele 4, Tervel 2, Tounkara 1, Signate 3
Magyarország gólszerzői: Ferling 1, Vérten 4, Borbás 1, Hornyák 1, Görbicz 8/5, Tóth 10, Balogh 2
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5
Kiállítások: 6, ill. 4 perc

A találkozó két magyar kimaradója ezúttal Mehlmann Ibolya és Tomori Zsuzsanna voltak.

Úgy tűnt, a románok elleni csütörtöki vereség elvette a francia csapat szurkolóinak kedvét, hiszen ezúttal kevesebb, mint félháznyi ember látogatott ki a Bercy arénába.

Nyitott védekezéssel indítottuk a mérkőzést, amire láthatóan nem készült ellenfelünk, így hamarjában Görbicz és Tóth góljaival megadtuk az alaphangot. Néhány kapkodásbeli hibánkra a franciák azonnal ráharaptak, és érvényesíteni is tudták az ebből kialakult helyzeteiket. Ami még ennél is rosszabb, a következő időben felállt védelmünkön is simán átléptek, s a 12. percben már 8-5-re vezettek. Pálinger szerencsére képben volt, de a túloldalon Nicolas sem kevésbé. A jobbszélen Balogh cserélte Kovacsiczot, Szamoránsky helyett pedig Borbás állt be a játékba. A 21. percben Signate félelmetes átlövés-találatával kialakult az eddigi legnagyobb, ötgólos hátrányunk (13-8). Lányaink folyamatosan kapaszkodtak, és Görbicz, valamint a két szélső, Balogh és Vérten találataival 14-12-re felzárkóztunk. Pálinger jó meglátásának köszönhetően kis híján feliratkozhatott a gólszerzők listájára, ám lövése a kapufáról kipattant. Tóth triplájával viszont mindössze egygólos hátrányból várhattuk a második játékrészt.

A térfélcserét követően a francia kapuban meglepetésre csere történt, és Leynaud várta támadásainkat. Tóth továbbra is hozta formáját, sikerült is egyenlítenünk, pechünkre viszont Vérten két helyzete is kimaradt. Az utolsó harmadra visszaállt Nicolas megint egy látványos védéssel nyitott, lányainknak pedig nagy nehézséget jelentett a magas francia fal átlövése. Az eredményt viszont még így is tartani tudtuk. A hajrára Szucsánszki Zitát is bevetette Németh András. Ekkor a franciák ideje következett, nálunk pedig előjött a meccs elején gyakori labdaeladás problémája, és játékunk idegessé, kapkodóvá vált. Négy és fél perccel a vége előtt 30-26-ot mutatott az eredményjelző, és a csarnokban elindult a fieszta-hangulat. Szucsánszki büntetőt harcolt ki, Görbicz pedig nem kegyelmezett. A francia csapat viszont nem akart még egyszer a negyeddöntőbeli hibájába belecsúszni, a mieinknek pedig még az eddig oly’ biztos kézzel értékesített szituációk sem jöttek össze. A vége így egy számunkra nagyon zord 32-27-es eredmény lett.

A meccs legjobbja címet Camille Ayglon kapta.

Németh András (Magyarország): Ma a magyar válogatott gyenge pontjai érvényesültek, ezeket pedig ellenfelünk jól kihasználta. Nem tudtuk cserékkel egyensúlyozni a hibáinkat, úgyhogy megérdemelten győztek a franciák.

Olivier Krumbholz (Franciaország): Az előző meccsen elszenvedett vereség után nagyon kellett ez a győzelem, amely nem volt egyszerű a Görbicz és Tóth által vezetett magyarok ellen. Az utolsó 15 percben dőlt el a mérkőzés, köszönhetően közönségünk fergeteges buzdításának, és a hatalmas motivációnknak. A magyar csapat szerintem elfáradt a világverseny végére, és talán mentálisan sem olyan erősek. Következő ellenfelünk, Dél-Korea mai mérkőzését nem láttam, ám biztos voltam benne, hogy legyőzik az angolai válogatottat. Kemény küzdelemre számítok ellenük, hiszen az ázsiai kézilabda stílusa merőben eltér az európaitól.