A szív csatáját a spanyolok nyerték

2007. december 9. 15:17 © handball.hu

A dijoni középdöntők harmadik játéknapjának nyitómérkőzésén a tegnap leiskolázott spanyol csapatra nem kisebb ellenfél várt, mint az olimpiai ezüstérmes Dél-Korea. Az ibériaiak nem ijedtek meg, és a második félidőben is satbilan játszva hozták a meccset.

Világbajnokság, M II. középdöntő csoport

Spanyolország - Dél-Korea 28-26 (13-12)
Vezette: Kristic, Ljubic (SLO)
Spanyolország gólszerzői: Garmendia 2, P. Pinedo 1, Fernandez I. 1, Mangue 10/1, Alonso 5, Fernandez M. 7, Oncina 2
Dél-Korea gólszerzői: Woo 5, Kim N. 6/2, Kim C. 2, Oh 1, Myoung 3/1, Choi 6/1, Moon 3
Hétméteresek: 1/1, ill. 9/6
Kiállítások: 8, ill. 6 perc

A támadásaikat bátrabban vezető Korea együttese került lépéselőnybe a meccs elején. A spanyolokon csak az első percekben érződött a tegnapi nagyarányú vereségből fakadó bizonytalanság: ekkor lendületüket rendszerint elvesztették, amint egy védőjátékossal egy az egy ellen kerültek szembe, így alaposan meg kellett dolgozniuk góljaikért. Védelmüket viszont összekapta a hispán csapat, és láthatóan jobban koncentráltan tudott együttműködni a védőfalban. Ez megzavarta az ázsiaiakat, és 2-3-ról 7-4-re fordítottak ellenük a tizenötödik percre. Dél-Korea kapujában Lee váltotta Oh-ot, de ő sem mutatott jobb teljesítményt elődjénél. A félidő harmadik harmadára a spanyolok játéka egyre kapkodóbbá vált; védelmi hibák és labdaeladások sorát követték el, ami meg is bosszulta magát. A koreaiak a 26. perben átvették a vezetést (9-10). Mangue egy szerencsétlen összefejelés miatt a pálya elhagyására kényszerült, amitől társai összekapták magukat, és a csereként beállt Alonso Jimenez góljával visszahozták a szünetre a meccset (13-12).

Mangue fejsérülése nem bizonyult súlyosnak, így a második játékrészre visszatérhetett. Mindkét alakulat kőkemény, helyenként már túlságosan is agresszív védekezést tanúsított, ám főként a spanyolokat sújtották a szlovén bírók kétpercekkel, így akadályozva a nagyobb különbség kiharcolását. Sanchez Bravo úgyszintén mindent megtett a sikerért, nem hiába kapta sokadik bravúros hárítását követően „kolléganőjétől”, Castanedától a látványos kalapmegemeléses mozdulatot. Az ázsiai csapat viszont egy percig sem adta fel a reményt, és az 54. percre – háromgólos hátrányt ledolgozva – kiegyenlített (24-24). Innentől már minden találat döntő jelentőséggel bírt, és ezt a játékosok minden mozdulatából is láthattuk. A végét is a jobban küzdő spanyolok bírták jobban, akiket 28-26-os állásnál még egy koreai időntúli szabaddobáshoz felállva a kispadnál ujjongó társaik a leguggolásra biztattak, Kim Ona lövése azonban a spanyol kapus kezében landolt.

Young Chul Lim (Dél-Korea): A spanyolok játéka jobban összeállt, mint a miénk. A védelmük szinte tökéletes volt, ezért vesztettünk ma.

Jorge Duenas (Spanyolország): A tegnapi, románok elleni fiaskó miatt motiváltabbak voltunk, mint ellenfelünk. Románia ellen már az első félidőt elveszettük, így pihenőt kaphatott az első sorom, hogy testben és lélekben rákészüljenek a mai találkozóra. A koreaiak tegnap kihajtották magukat, ma fáradtabbak voltak, ez szintén közrejátszott a győzelmünkben.