Dunaferr: a végén már igazi játék
2007. november 27. 14:22
Jó úton indult el az Imre Vilmos vezette nőikézilabda-csapat. Az őszi tizennégy mérkőzésből - köztük a nemzetközi találkozókkal - tizenhármat megnyert. Egyedül a győri együttes előtt hajolt meg.
- Kettős feladatot tűztem ki magam elé - kezdte az összegzést Imre Vilmos vezetőedző. - Az eredményességen kívül ki kellett alakítani a csapat arculatát, s megtalálni a csapat számára a legjobb játékrendszert. Ehhez tíz-tizenöt tétmérkőzés kellett. Az elveim között szerepelnek a modern kézilabdázás játékelemei. Növelni kell a támadások számát a találkozókon, a technikai hibák számát pedig minél inkább le kell csökkenteni. És természetesen a gyors játék. Gyors lerohanások nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Ilyen szempontból nincs különbség a férfi és a női kézilabda között.
- De mivel a fiúkat cserélte fel a hölgyekért, bizonyára itt akadtak speciális feladatok is...
- Ezért ragaszkodtam ahhoz, hogy a segítőm Sirina Irina legyen. Hiszen egy játékoskeretben mindenki külön egyéniség, és a szakmai felkészítésen kívül a pszichikai is rendkívül fontos. Ráadásul a magyar női mezőnyt nem nagyon ismertem a kezdetekkor. Először is úgy láttam, több játékos is önbizalomhiányban szenved. Ez görcsösségben, kapkodásban nyilvánult meg. Az elején csak egy-egy góllal nyertünk. Most már elmondhatom: van önbizalom, s ebben a helyzetben ez már magával hozza a játékosságot is. Játszik a csapat, és ez nagyon fontos, hiszen a Dunaferr nem képes erőkézilabdára.
- Merthogy a játékoskeret erre nem nagyon alkalmas?
- Ha a kaputól indulunk el, már az elején láttam: kapusposzton feltétlenül erősíteni kell. Ez Knezovics megszerzésével sikerült is. A biztonságból, a labdaszerzésekből, a gyors indításokból adódott, hogy a támadások száma húsz százalékkal több lett. Átlövő poszton világos, hogy tavasszal a balkezes Sopronyit nagy feladatokkal kell ellátni. De gyorsan megemlítem: Laluska a védekezésen kívül egyre inkább bizonyít a támadásoknál is. Ez azért fontos, mert nem szeretem a sűrű védekezés-támadás cseréket. Ez nem segíti a gyors játékot. Az irányító, beálló, szélső posztokon rendben vagyunk. Vincze és Lovász nagyszerűen védekezett a támadásokon kívül. Irányítóként pedig Ferling és Pigniczki váltják egymást. Viszont a jövőben egyre több lehetőséget akarok adni Tilinger Tamarának is. Borbás és Balogh, a két beálló komoly feladatokat hajtanak végre a csapat védekezésében, de jobb ziccerkihasználást várok tőlük.
- Ami a fiatalok beépítését illeti, nincs rossz helyzetben...
- Ők a jövő emberei. Ezért örülök Majoros kollégám ificsapata sikereinek. Nagyon fontos lenne a fejlődés érdekében, hogy bejussanak az NB I B-s bajnokságba.
- Kezdődik a világbajnokság, így a csapat hat hétig tétmeccs nélkül gyakorol...
- Ez nem könnyű feladat. Igyekszünk a legjobban kihasználni ezt az időszakot. Most csütörtökön a Kiskunhalas, jövő héten a Hódmezővásárhely ellen játszunk egy nap kétszer is, de jelentkezett a Cornexi és a Debrecen is partnernek.
- A válogatott felkészülésének végén Montenegro együttesét kétszer is megvertük. Milyenek az esélyeink Franciaországban?
- Úgy látom, a magyar válogatott kerete nagyon erős. Ez azért bíztató, mert a sorozatterhelést csak így lehet elviselni. Ferling Bernadett rutinja, harcossága kulcsfontosságú lehet. Borbás Rita pedig bizonyíthatja, hogy védekezésben sokat fejlődött. A első öt hely valamelyikére várom a magyar válogatottat.
Forrás: Dunaújvárosi Hírlap