A norvégok lesöpörték a dánokat

2007. november 24. 20:02 © handball.hu

A Norvégiában zajló Møbelringen-kupán a 2. forduló után a hazaiak - két, Angola és Dánia ellen aratott nagyarányú győzelem után - a tabella élén állnak, s vasárnap az első helyért játszhatnak az oroszok ellen.

Skov
Skov
Møbelringen-kupa
1. forduló, Runarhallen

Dánia - Oroszország 25-24 (12-6)

Dánia góllövői: Nørgaard 5, Skov 4, Kviesgaard 4, Sjøberg 3, Kristensen 3, Jørgensen 1, Aaen 1, L. Mortensen 1, L. Lund Nielsen 1, Bille 1, Stenbæk Troelsen 1
Oroszország góllövői: Andrjusina 7, Bliznova 5, Posztnova 4, Romenszkaja 2, Poljenova 2, Dmitrijeva 2, Uszkova 1, Levina 1

A dánok egy pillanatig nem voltak hátrányban ellenfelükkel szemben, hiszen az oroszok csak a 46. percben tudtak kiegyenlíteni (16-16), de az eredményt megfordítani már nem voltak képesek.

Norvégia - Angola 26-17 (12-11)

Hammerseng
Norvégia góllövői: Hammerseng 8, K. M. Johansen 5, G. Snorroeggen 4, Frafjord 4, Riegelhuth 3, Sørlie Lybekk 1, Nøstvold 1
Angola góllövői: M. Kiala 5, Amaral 4, Bengue 3, Almeida 2, L. Kiala 2, Eduardo 1

Az angolai csapat csak az első félidőben tartotta a lépést a norvégokkal, s bár többször vezettek is ellenük (0-1, 7-8, 8-9, 9-11), az félidőben 12-11 volt az eredmény. A Hammerseng vezette hazaiak jobban koncentráltak a második félidőben, az angolaiak pedig elfáradtak, így alakult ki a mérkőzés végére a kilencgólos norvég győzelem.

2. forduló, Skienshallen
Norvégia - Dánia 34-20 (18-11)

Riegelhuth
Norvégia góllövői: Riegelhuth 8, A. Hovind Johansen 4, G. Snorroeggen 4, Breivang 4, Hårsaker 3, Sørlie Lybekk 2, Hammerseng 2, K. M. Johansen 2, Frafjord 2, Sulland 2, Nyberg 1
Dánia góllövői: Skov 6, Jørgensen 5, Sjøberg 2, Nørgaard 2, Falk 1, Aaen 1, L. Mortensen 1, L. Lund Nielsen 1, Bille 1

A norvégok már 8 perc elteltével öt góllal vezettek (6-1), a dánok pedig egy percig sem tudtak vezetni. Az első félidő végén, 9-6-os hazai vezetést követően a norvégok ismét elhúztak, a második félidőben pedig Riegelhuth volt az, aki tízgólosra növelte előnyüket, majd vezetésével lesöpörték a vb-ről hiányzó dánokat.

Oroszország - Angola 32-24 (15-12)

Bliznova
Oroszország góllövői: Bliznova 7, Levina 6, Andrjusina 4, Vjahirheva 3, Kocsetova 3, Uszkova 2, Poljenova 2, Muravjeva 2, Posztnova 1, Turej 1, Dmitrijeva 1
Angola góllövői: Bengue 5, M. Kiala 5, Almeida 4, Bernardo 4, Trindade 2, C. Tavares 2, Fernandes 1, Amaral 1

Az angolai csapat ismét meglepte ellenfelét, ezúttal az oroszokat. Az első félidőben három gólnál messzebbre nem engedték az ellenfelet, inkább kiegyenlítettek a 19. percben (7-7). Az oroszok jobban zárták az első félidőt, így háromgólos előnnyel pihenhettek meg. A második félidőben az Afrika-bajnok ismét felzárkózott, kiegyenlített (37. p.: 17-17), majd vezetett is (41. p.: 19-20), de az oroszok feltámadtak, és végül nyolc góllal győztek.

A Møbelringen-kupa állása
1. Norvégia 2 2 0 0 60-37 4 pont
2. Oroszország 2 1 0 1 56-49 2
3. Dánia 2 1 0 1 45-58 2
4. Angola 2 0 0 2 41-58 0

A két skandináv ország második válogatottjai is összecsapnak, az eredmények azonban nem számítanak bele a kupa eredményébe. A norvég B válogatott egy győzelmet aratott, s egy döntetlent ért el a dán B válogatott ellen.

Norvégia B - Dánia B 26-20 (11-12)
Norvégia B - Dánia B 27-27 (15-9)