Itthon is nyert a Győr a Ribarroja ellen

2007. november 18. 15:00 © handball.hu

A Bajnokok Ligája csoportköreinek idei utolsó találkozóján a Győr az eddigi összes mérkőzését elveszítő, s ezzel a teljesítménnyel sereghajtó spanyol Ribarroja gárdáját fogadta.

Tomori: 5 gól
Bajnokok Ligája, A-csoport, 4. forduló

Győri Audi ETO KC - Cementos la Union-Ribarroja 32-24 (19-8)
Győr, Magvassy Mihály Sporcsarnok
A Győr gólszerzői: Tomori 5, Bradeanu 3, Hornyák 3, Mravikova 6, Vérten 5, Görbicz 7(5), Spiridon 3.
A Ribarroja gólszerzői: Castanada Mora 1, Ejsmont 4(2), Forner Forner 3, Gomes 2, Guerola Galera 1, Marti Lopez 3, Medved 3(1), Pareja Ibarra 1, Simescu 4(3), Alonso Jimenez 2.
Hétméteresek: 6/5; 9/6
Kiállítások: 10 perc; 10 perc

A Győr ezúttal nem ismételte meg a múlt heti, Podravka elleni gyengébb kezdést, s határozott védőfalból indított akciókkal operált. A hatodik percben 5-1-nél a Ribarroja kapust is cserélt, Ciobanu jött be Sanchez Bravo helyett. Bár többször is emberelőnyös szituációhoz jutottak a spanyolok, ennek ellenére is mindössze két gólt szereztek negyedóra alatt, köszönhetően Pálinger szenzációs formájának. Egy kritikus pillanatban csak a bírók figyelmetlensége miatt úszta meg Medved a végérvényes kiállítást, mikor estében szándékosan arcon rúgta Spiridont. Kétségbeesésében csúnya szabálytalanságokat követett el a Cementos, ezáltal többször kettős emberhátrányba kényszerült. Mravikova negyedik, csapata 15. találatával már 10 gólra növelte előnyét a hazai csapat. Tomori támadásban is ráérzett a ritmusra, s a Győr úgyis tartani tudta stabil előnyét, hogy Görbicz csak a büntetőknél lépett pályára (félidő: 19-8).

A szünetet követően ott folytatták a győriek, ahol az első játékrész végén abbahagyták. Pálinger nyolc perc után átadta a helyét Herr Orsinak. Úgy tűnt. Ejsmont volt az egyetlen a vendégek közül ebben az időben, aki rájött a magyar kapu nyitjára. A 42. percben a szurkolók nagy örömére Görbicz beállt a mezőnybe, és azonnal szép passzokkal segítette társait. A félidő derekától úgy látszott, mintha kicsit kiengedne az ETO: védőfalukat többször áttörték a spanyolok, és 28-21-re felzárkóztak. Kovacsics és Drávai után négy perccel a vége előtt a harmadik győri fiatal, Szegedi is pályára lépett, de a Győr a cserejátékosokkal is tartani tudta magabiztos előnyét. Végeredmény: 32-24.