Ismét Ljubljanában jártak

2007. november 5. 6:38

A Dunaferr szurkolók egy kisebb csoportja ismét Ljubljanában járt, hogy első hazai Bajnokok Ligája mérkőzésén segítse a két magyart is soraiban tudó Krimet. Míg a frissen operált Siti Eszter a nézőtérről buzdította társait, Kindl Gabriella főképp a védelemben kapott helyet. Helyszíni beszámoló.

Sérüléshullám a Krimnél
Már a bemelegítés alatt látható volt, hogy a Krimet sújtó sérüléshullám miatt, ismét „tartalékos” hazai csapat lép majd pályára. A nézőtéren foglalhatott csak helyet Alizar, Golubic, Oder, Siti és Vergeljuk is. Ráadásul a játékra jelentkezettek közül is többen sérülésekkel bajlódva vállalták a játékot.

A mérkőzés első tíz percében fej-fej mellett haladtak a csapatok (5-5), majd a félidő közepére sikerült kétgólos előnyre szert tenniük a hazaiaknak (8-6). Ekkor azonban az addig jól játszó és a csapatát kiválóan irányító Lekic is megsérült egy betörésnél és végleg kivált a játékból. Ez az újabb veszteség láthatóan megviselte a hazaiak játékát és a lelkesen játszó Nürnberg előbb egyenlített, majd a 25. percben át is vette a vezetést (12-13). A félidő hajrájára magához tért a szlovén bajnok és a feljavuló védekezésének köszönhetően kétgólos előnnyel térhetett pihenőre (16-14).

A 2. félidő elején ott folytatták a hazaiak, ahol az elsőben abbahagyták és a 37. percre sikerült négygólosra növelni az előnyüket (19-15). Majd jött egy hullámvölgy és a gyors középkezdést valamint a lerohanásokat egyre sikeresebben alkalmazó vendégek a 45. percre egy gólra zárkóztak (22-21). A következő tízperc ismét a Krimről szólt, sikerült újra 2-4 gólos előnyre szert tenniük (52. perc: 26-22, 56. perc 29-27). A hajrá azonban a fáradtnak tűnő Krim ellen egyértelműen a Nürnbergé volt. Előbb egyenlítettek (30-30), majd az utolsó perc kezdetén a vezetést is megszerezték. Fél perccel a vége előtt Derepasko büntetőt hibázott és ezzel elúszott a Krim egyenlítési lehetősége. A német bajnok okosan kijátszotta támadásban a hátralévő 30 mp-et és ezzel megnyerte a mérkőzést, melyet a lefújás után örömtánccal ünnepelt a pálya közepén.

A mérkőzésen látottak alapján úgy tűnik, hogy Herbert Müller jó taktikát dolgozott ki csapata számára, elemezve a Krim múlt heti svédországi meccsét. A játékosai kiválóan alkalmazták a gyors középkezdésből a villámgyors lerohanásos támadásvezetést, sok „könnyű” gólt szerezve ezzel a rosszul visszazáró hazaiak ellenében. Az így „megspórolt” energia azután nagyon jól kamatozott a véghajrában és győzelmet eredményezett.

Kindl Gabriella sérülése után vállalta ugyan a játékot, de igazából csak védekezésben tudta eredményesen segíteni csapatát.

Siti Eszter bal térdét pénteken operálták, de a következő héten még egy második beavatkozásra is szükség lesz. Számára a pihenés és a rehabilitáció hónapjai következnek, hogy tavasszal újra pályára léphessen.