Győzött a realitás

2007. november 4. 18:48 © handball.hu

A Ferencváros tíz góllal kapott ki a Népligetben a Vâlcea ellen a Bajnokok Ligája D-csoportjának 2. fordulójában. A négyes másik mérkőzésén a Viborg is simán nyert a Budućnost ellen, így a román "válogatott" áll az első helyen 4 ponttal.

BL, D-csoport, 2. forduló
Budapest Bank-FTC - CS Oltchim RM Vâlcea 22-32 (11-13)
Népliget, 1000 néző
Vez.: Geipel, Helbig (németek)

FTC: Pastrovics - Kovacsicz 4, Szamoránsky P. 3, Uhráková 3(2), Zácsik 2, Szucsánszki 4(2), Juhász 3(1). Cserék: Haris (kapus), Soós, Ilyés 2, Németh H. 1, Szamoránsky A. Vezetőedző: Zsiga Gyula
Vâlcea: Dinu - Olteanu 6, Beşe 3, Luca 1, Stanca 3, Meiroşu 7, Maier 9(5). Cserék: Pâslaru (kapus), Lecuşanu 1, Vădineanu, Ivan 1, Cherăscu 1, Puşcaşu. Vezetőedző: Gheorghe Tadici
Hétméteresek: 5/7 (Uhráková /Dinu védte/ és Juhász hagyott ki egyet-egyet); 5/6 (Vădineanu hagyta ki /Pastrovics védte/)
Kiállítások: 4 perc (Szucsánszki, Juhász); 4 perc (Luca, Vădineanu)
Időkérések: 23'18" (8-11), 44'19" (16-22); 29'34" (11-13), -
A mérkőzés: 5. p.: 0-3, 10. p.: 4-5, 15. p.: 5-7, 20. p.: 7-10, 25. p.: 8-11, félidő: 11-13; 35. p.: 11-16, 40. p.: 14-19, 45. p.: 16-22, 50. p.: 18-24, 55. p.: 20-28

A Bajnokok Ligája végső győzelmére is esélyes Valcea kezdte jobban a mérkőzést, amely hamar elhúzott ellenfelétől (5. perc 0-3). A Ferencváros főképp bizonytalan támadásainak köszönhette, hogy ellenfele rendszerint akadálytalanul leindíthatta. Főképp Pastrovics védései tartották a lelket a hazai csapatban, amely a félidőre két találatra apasztotta 3-4 gólos hátrányát (11-13).

A második játékrészre aztán mintha elfelejtettek volna kijönni a magyarok: a román bajnok Maier vezetésével pár perc alatt megmutatta, itt ma nem lehet keresnivalója a Ferencvárosnak (36. perc: 11-18). Tadici mester csapatában egyre többen villogtak, ki kell emelnünk Olteanut, és a parádézó Dinu kapust. A román válogatottakat felsorakoztató gárda 22-32-es győzelmével a D-csoport első helyére ugrott, és veretlenül vezeti azt a Buducnost elleni mérkőzés előtt.

A második vereségét is elszenvedő magyar bajnok FTC viszont a sereghajtó szerepét tölti be. A realitásokat tekintve ráadásul a következő csoporttalálkozón (a dán Viborg érkezik Budapestre) sem Zsiga Gyula csapata az esélyes.

Viborg HK - ŽRK Budućnost T-Mobile 36-29 (20-19)