A végére kiengedett a Dunaferr

2007. november 3. 19:25

A Dunaferr az EHF-kupa 3. fordulójában az orosz Rosztov Don csapatát fogadta, s 33-23-ra nyerte meg a találkozót, így az újvárosiak tízgólos előnnyel utaznak a jövő vasárnapi visszavágóra.

Ferling Bernadett
EHF-kupa, 3. forduló, 1. mérkőzés
Dunaferr NK - HK Rosztov Don 33-23 (19-10)
Dunaújváros, 1000 néző
Kasunić, Matovina (horvátok)

Dunaferr: Ungureanu 1, Lovász 5, Borbás 4, Gáspár 1, Laluska 3, Ferling 8, Vincze 4. Cserék: Knezović (kapus), Mörtel 5, Pigniczki, Sopronyi 2, Balogh

A biztos győzelem reményében fogadta ma a Dunaferr NK nőikézilabda-csapata az orosz Rosztov Don együttesét, az EHF-kupa harmadik fordulójának odavágóján. Bár ellenfelünk tavaly óta megerősödött, hazai pályán mindenképpen a mieink számítottak esélyesnek, ezért edző és szurkoló is abban reménykedett, hogy sikerült biztos előnyt szereznünk a visszavágóra.

Ismerkedés, majd száguldás

Ungureanu két védésével, valamint Mörtel és Gáspár két gyors góljával kezdődött a találkozó, ám mielőtt túlságosan megnyugodhattunk volna, azonnal jött a válasz a túloldalról, s a hatodik percben ismét egált mutatott az eredményjelző (3-3). Szerencsére nem sokáig, mert együttesünk remekül védekezve állta útját a vendégek támadásainak, míg az ellenfél kapuja előtt Borbás, Mörtel és Lovász sem hibázott, így alig tízpercnyi játékot követően már négy góllal álltunk jobban a rosztovi egyletnél (8-4).

Elég volt azonban pár apróbb hiba, s két támadást is gyors gólokkal fejeztek be a vendégek, s bizony Imre Vilmosnak időt is kellett kérnie, hogy kicsit megnyugtassa együttesét. Ez olyannyira sikerült is, hogy a folytatásban már szinte csak egy csapat volt a pályán, s azok nem az oroszok voltak. Miközben Ungureanu egymás után hárította a vendégek próbálkozásait, Laluska, Mörtel, Ferling és Lovász sem tudott hibázni a rosztovi háló előtt, s öt perccel a félidő vége előtt már hat góllal álltak jobban a piros-fehérek (15-9).

Együttesünk az utolsó percekben sem engedett a szorításon, s valósággal átgázolt ellenfelén: Lovász duplája után Mörtel is betalált, így a szünetre már 19-10-es vezetéssel vonulhatott csapatunk.

Nincs kegyelem

Hiába került korán nagy hátrányba a Don-parti gárda, a második félidőben mindent elkövetett azért az orosz csapat, hogy csökkentse a különbséget. Ez azonban egyáltalán nem sikerült Zsitlováéknak, mert a mieink – egy-két hibájuk – ellenére is magabiztosan tartották kilenc-tízgólos előnyüket, egészen a félidő derekáig (27-17).

A mérkőzés utolsó negyedének alaphangját Paula Ungureanu adta meg, aki egy újabb bravúr után saját hatosáról talált be a rosztovi kapuba. Ezt követően futószalagon szállították a mieink az újabb és újabb találatokat, így tíz perccel a találkozó vége előtt már tizennégy gólos vezetésnek örülhettek az újvárosi drukkerek (31-17).

A nagy előny tudatában azonban csökkent a figyelem, s a bosszantó technikai hibák, pontatlan lövések után az oroszokon volt a gólgyártás sora: Uszkováék nem is hibázták el lehetőségeiket, s bár arra esélyük sem volt, hogy tízen belülre kerüljenek, négy gólt azért lefaragtak tetemes hátrányukból. A mérkőzést ennek ellenére a Dunaferr nyerte, méghozzá 33-23 arányban, s biztos sikerével nagyon közel került a továbbjutáshoz, melyet egy hét múlva Rosztovban harcolhat ki Imre Vilmos együttese.

Mestermérleg

Együttesünk vezetőedzője érthetően elégedett volt a mérkőzés végén, s még azt sem bánta, hogy tizennégy gólos előnyének egy részét leadta együttese.
- Amit elterveztünk azt szinte teljes egészében sikerült megvalósítani, s örülök, hogy a mérkőzés nagy részében jó teljesítményt tudtunk nyújtani. Az utolsó tíz percet négy góllal elveszítettük, de talán még jobban is örülök a tízgólos sikernek, mint a kiütésnek, hiszen így a visszavágón is jobban figyelünk majd ellenfelünkre. Ezzel együtt nem az eredmény megtartása lesz a célunk Rosztovban, hanem a győzelem megszerzése, melyet hasonló játékkal el is érhetünk.

Forrás: Dunaújváros Online

A visszavágóra november 11-én (magyar idő szerint) 15 órakor kerül sor Rosztovban.

A Cornexi vasárnap 17 órakor lép pályára Aalborgban az EHF-kupában, a DVSC pedig szintén vasárnap 18 órakor fogadja a montenegrói Petrol Bonus csapatát a KEK-ben. Utóbbi találkozót a Sport1 közvetíti élőben.