Bulathék nyertek Kaproncán

2007. október 28. 17:48

A Bajnokok Ligája A-csoportjának második találkozóját a horvát Podravka és a spanyol Cementos vívta egymással, s a hazaiak Bulath Anita vezetésével nyerték meg a mérkőzést. Mario Lovrinović helyszíni tudósítása.

Bajnokok Ligája, A-csoport
RK Podravka Vegeta - CBM Cementos la Unión 32-27 (14-16)
Kapronca, Fran Galović Sportcsarnok, 2000 néző
Vez.: Baranowski, Lemanowicz (lengyelek)

Podravka: Stančin, Jelčić (kapusok), Őri, Kožnjak 1, Palčić 2, Todorovska 1, Lovrak 3, Zebić 3, Gaće 5, Horvat 1, Franić 1, Pasičnik 4, Bulath 8(2), Tatari 3. Vezetőedző: Zdravko Zovko.
Cementos: Ciobanu, Sanchez (kapusok), Pareja 1, Martí 6, Guerola 1, Simescu, Asensi, Ejsmont 1, Alonso 3, Pedro, Casteñeda 2, de Moraes, Forner 2, Medved 11(4). Vezetőedző: Gregorio Garcia
Hétméteresek: 2/4; 4/6
Kiállítások: 10 perc; 4 perc
A mérkőzés: 6. p.: 4-1, 10. p.: 6-3, 15. p.: 8-5, 20. p.: 10-8, 24. p.: 11-11, félidő: 14-16; 35. p.: 18-18, 40. p.: 21-20, 45. p.: 25-22, 50. p.: 29-23, 55. p.: 30-25

A Podravka is elkezdte a BL-szezont a spanyol Cementos elleni mérkőzésével az új sportcsarnokban - telt ház előtt. Az első félidőt jól kezdte a hazai együttes, és hamar 3-1-es, majd 5-2-es vezetéshez jutott, s úgy tűnt, sima mérkőzésre számíthat. A Cementos azonban néhány kaproncai kihagyott büntető és elrontott letámadás után újra sikeresen felvette a küzdelmet.

Patricia Alonso a 24. percben - a mérkőzésen először - kiegyenlített (11-11), majd Tanja Medved kialakította a 14-16-os félidei eredményt. A Podravka úgy hagyta el a küzdőteret, hogy a félidő végén szembe kellett néznie a gyors iramot diktáló spanyolokkal, akik pedig így sokkal elégedettebben mehettek az öltözőbe.

A második félidőben Zovko mester lecserélte a szélsőket: Maja Zebić és Natalija Todorovszka helyett Ana Lovrak és Anita Gaće érkezett és egyenlített ki. A 34. percben Svitlana Pasičnik megszerezte első gólját, és ezzel a Podravka ismét vezetett, s aztán jobban is mentek a támadásai. A hazai letámadások - főként Gaće révén - jobban sikerültek, amelyekkel újra elhúztak négy, majd öt góllal.

A 46. percben - a meccs első félidejében a Podravka egyik legjobbja, - Bulath Anita talált be újra a kapuba 29-23-ra alakítva az eredményt. A spanyolok továbbra is bajban voltak, s ugyan Tanja Medved védelemben nem produkált maradandót, támadásban ő tartotta meccsben csapatát. A Podravka azonban a mérkőzés végéig meg tudta tartani tetemes előnyét, s 32-27-re győzött is a szurkolók legnagyobb örömére, akik talpon szurkolták végig a Bajnokok Ligája új szezonjának első hazai mérkőzésének utolsó perceit.

Zdravko Zovko csapata így megszerezte az elvárt győzelmet, bár sokkal nehezebb volt, mint azt előzetesen gondolták. A visszavágó nagyon nehéz lesz, különösen, ha a Cementos légiósa, a horvát Maida Arslanagić már felépül kisebb sérüléséből.

Forrás: Mario Lovrinović - hr-rukomet.hr