Magyar Kupa: újabb eredmények

2007. október 23. 20:38

Pár napos "szünet" után folytatódott a Magyar Kupa harmadik fordulója, ahol a három elsőosztályú csapat magabiztosan lépett tovább, míg a Csömör három góllal bizonyult jobbnak a Dabas-Inárcs csapatánál.

Magyar Kupa, III. forduló

Marcali VSZSE - Váci NK 30-38 (16-17)

Kihagyott hetesekkel és ziccerekkel kezdtek a mieink, amitől az amúgy is lelkes másodosztályú hazaiak vérszemet kaptak. A meccs negyedénél 11-8-ra vezettek a mieink, de a szétszórt védekezés miatt a félidő végére meglepően sok kapott góllal, csak sovány előnnyel térhettek pihenőre a mieink.

Szerencsére a második játékrész elején helyrebillent a papírforma. Összeállt a váci védőmunka és egy jó tízperces periódussal sikerült hét góllal elhúzni. A támadásokkal továbbra sem volt gond, elsősorban a kilenc akciógólig jutó Ábrahám Szilvia remekelt.

Kenyeres József: "Nagyon jó csatát vívtunk a lelkes hazaiakkal. Elsősorban a védekezéssel voltak gondjaink a meccs feléig, de aztán a folytatásban már megmutatkozott a tudás- és erőbeli fölényünk."

A kupasorozat következő körében a negyeddöntőbe jutásért már a tavalyi élvonalbeli bajnokság legjobb négy együttese is csatasorba áll. A nyolc közé november közepén mérkőznek a csapatok és továbbra is egy találkozó dönt a továbbjutásról.

Forrás: vac.hu

UKSE Szekszárd - Uniqa-Vasas 22-30 (11-19)
Orosháza-Gyopárosfürdő KSC DVSC-Aquaticum 14-46 (3-24)

Csapatunk egy percig sem hagyott kétséget azt illetően, hogy ki is fog továbblépni a párharcból. Varga József tanítványai (Nagy Ivett és Tánya Vorozscova nélkül) magabiztosan verték a jóval szerényebb képességű hazai gárdát. A szakvezetés mindenkinek adott játéklehetőséget. Varga edző csak az első játékrészben volt maradéktalanul elégedett a lányokkal. Ekkor robogott a debreceni lokomotív. A második félidőben több ziccert hibáztunk és a koncentráció sem volt olyan, mint amit vártunk a csapattól. A Loki ezzel bejutott a negyedik fordulóba a Magyar Kupában.

Góllövőink: Latakaité, Benyáts, Stuparicová 6-6, Csáki, Szűcs 5-5, Madai 4, Orbán, Szabó, Hornyák, Micic 3-3, Nikolic, Sütő 1-1.

Forrás: dvsckezilabda.hu

Dabas-Inárcs KC - Csömör KSK 26-29 (13-13)