Norvégia bezsebelte a bronzérmet

2007. október 21. 16:18 © handball.hu

Két megfiatalított válogatott találkozott a Világkupa bronzmeccsén. Míg Dániáról köztudott, hogy komoly változáson és csapatépítésen megy keresztül, addig Marit Breivik is egy fiatal csapatnak szavazott bizalmat. Az átalakított gárdák harcából ezúttal Norvégia került ki győztesen. Hegedüs Márk helyszíni tudósítása exkluzív interjúkkal.

Karoline Breivang
GF Világkupa, bronzmérkőzés
Dánia - Norvégia 28-30 (16-16)
Århus, NRGi Arena, 2506 néző
Vez.: Cacador, Nicolau (portugálok)

Dánia: Trine Troelsen 5, Mie Auguste­sen 4, Nikoline Nielsen 4, Louise Lyks­borg 3, Line Jørgensen 3, Gitte Brøg­ger Led 2, Kamillla Kristensen 2, Mia Falk 1, Camilla Dalby 1, Anette Bonde Christensen 1, Karin Mortensen 1, Be­rit Kristensen 1
Norvégia: Gøril Snorroeggen 5, Else Mar­the Sörlie Lybekk 5, Linn-Kristin Rie­gelhuth 5, Karoline Breivang 4, Linn Jørum Sulland 4, Marit Malm Frafjord 2, Vigdis Hårsaker 2, Camilla Thorsen 2, Camilla Herrem 1
Hétméteresek: 2/1; 5/4
Kiállítások: 4 perc; 2 perc

A norvégok szövetségi kapitánya, Marit Breivik ezúttal nem játszatta sztárjait, Kari-Mette Johansent, Katja Nyberget, Gro Hammersenget es Ragnhild Aamodt-ot. Utóbbi három az Ikast játékosa, és a norvég szövetség és a dán klub közös megállapodása alapján csak három meccsnyi játékidőt játszhattak a Világkupán, így feltehetően nem kifacsartan érkeznek majd vissza klubjukba.

A dánoknál hasonló okokból a góllövőlista vezetője, a torna egyik kiemelkedő egyénisége, Ann-Grete Norgaard es Rikke Skov hiányzott, így a hazaiak először játszottak korábban meghatározó emberük, Skov nélkül.

Norvég vezetéssel kezdődött a mérkőzés, a dánok először az ötödik percben Anette Bonde révén tudták saját maguk javára fordítani az eredményt, Trine Troelsennek köszönhetően röviddel utána mar két góllal vezettek (6-4). Goril Snorroeggen és Lybekk góljaival az esélyesebb norvégok a 15. percre kiegyenlítettek (9-9), majd a vezetést is átvették. Ekkor Dánia edzője, Jan Pytlick időt kért. Az utolsó negyedórában felváltva estek a gólok, a norvégok vezettek, a hazaiak egyenlítettek. Gyors játékot hozó, de sok hibával tarkított utolsó tízperc következett. A félidő vége előtt a hazaiak átvették ugyan a vezetést, de Breivik tanítványai kiegyenlítettek (16-16).

A második félidőre egy elszántabb norvég csapat érkezett, a kapuban a Grimsbot váltó Lunde-val. Utóbbi parádézott, így a dán csapat csak a 38. percben vette be először kapuját. A másik oldalon Karin Mortensen is jól teljesített, így a norvégok csak három góllal vezettek ebben az időszakban. A találkozó továbbra is gólszegényen folytatódott, Dánia az első 17 percben összesen három találatig jutott. A fiatal csapat azonban nem adta fel, a közönség lelkes biztatása mellett egy gólra felzárkózott (54. perc, 26-27). Riegelhuth, Breivang találatai miatt Norvégia újra nagyobb előnyre tett szert, és Pytlick hiába kért időt, ez már nem segített, így Norvégia megérdemelten szerezte meg a bronzérmet.

Hegedüs Márk (Time Out Magazin)

Marit Breivik: Örülök a győzelemnek, bár védekezésben még van hová fejlődnünk. Sokat számított, hogy a második félidőben beállt rutinosabb játékosaink, Breivang és Lunde stabilitást adtak a csapatnak. Nem szabad arra építenünk, hogy egy embertől, Hammersengtől függjön a teljesítményünk. Gro fokozatosan nyeri vissza a formáját, az eddigi mérkőzéseken jól szerepelt, remélem, a világbajnokságon még ennél is jobb lesz.

Karoline Breivang: Amiben mindenképp javulnunk kell még, az a szélsőjáték. Az olimpiai kvalifikáció miatt több csapat számára rendkívüli tétje lesz a vb-nek, így össze kell majd kapnunk magunkat, ha jó eredményt akarunk elérni. 2005-ben megnyertük a Világkupát, aztán a világbajnokságon csúnyán leszerepeltünk. Szóval, ha ebből indulok ki, talán nem is olyan rossz előjel hogy most csak harmadikok lettünk.

Linn-Kristin U. Riegelhuth: Úgy gondolom, mindenki igyekezett a maximumot nyújtani, remélem, Marit is így látta. Nem jósolgatnék most a vb-vel kapcsolatban, hiszen addig még rengeteg feladat vár ránk klub- és válogatott szinten is (Bajnokok Ligája, EHF-kupa, Möbelringen Cup). November elején végleges lesz a világbajnokságra utazó keret.

Göril Snorroeggen: A kulcsjátékosaink (Nyberg, Hammerseng, Aamodt és Johansen) nélkül is nyerni tudtunk és bebizonyítottuk, hogy olyanokra is lehet számítani, akik eddig kevesebb szerephez jutottak. Sokunknak ismeretlen volt a ma pályára lépő, nagyon fiatal dán csapat. A meccsre nem is nevezték Rikke Skov-t, Louise Mortensent, és szintén kimaradt a Világkupa egyik felfedezettje, a szélső Ann Grete Nørgaard.